Haber Detayı
11 Aralık 2018 - Salı 11:47
 
Birileri vatandaşın ucuz LPG almasına engel olmak istiyor.
Geçtiğimiz günlerde Burdur Belediyesi kuruluşu olan Bimtaş ve Bahtaş şirketlerine ait akaryakıt istasyonlarında TP ile yapılan yeni sözleşmeden kaynaklanan ucuz LPG satışı için karanlık eller düğmeye bastı.
Gündem Haberi
Birileri vatandaşın ucuz LPG almasına engel olmak istiyor.

Burdur Belediyesi kuruluşu olan Bahtaş ve Bimtaş şirketlerine bağlı akaryakıt istasyonlarında Opet Akaryakıt firması ile yapılan sözleşme gereği belirli bir fiyattan satılan araç yakıtı LPG fiyatlarını Burdur Belediyesi Türkiye Petrolleri ile yaptığı yeni sözleşme ile indirmiş ve şu anda 3,29 TL'den satmaya başlamıştı.

 

Burdur Belediyesinin şu yaşanan ekonomik darlıkta vatandaşın cebini düşündüğü bu uygulamaya LPG'li araç kullanıcıları da destek vermiş ve desteklerini sosyal medyadan ve diğer kanallardan duyurmuştu.

 

Fakat nasıl oldu ki bir anda Burdur Belediyesi kuruluşu olan Bimtaş ve Bahtaş şirketlerine aldığımız bir duyum üzerine Türkiye Rekabet Kurulundan denetçiler LPG fiyatlarını neye göre , nasıl düşürdünüz soruları ile geldi.

 

Bir şikayet üzerine istasyonları baskın yapar gibi denetlemeye gelen kurum yetkilileri Bimtaş ve Bahtaş şirketlerinin yetkilileri ile yaptıkları görüşmeler , dosya ve evrak incelemelerinin ardından ayrıldılar.

 

Rekabet Kurulu'nun bu incelemeleri neticesinde Burdur halkının aklında ise şu soru işareti kaldı.Burdur Belediyesi'nin vatandaşa ucuz LPG satması acaba kimleri , neden rahatsız etti ?

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Birileri, vatandaşın, ucuz, LPG, almasına, engel, olmak, istiyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı