İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 13:30
 
Belediyenin eğitime olan desteği kimler tarafından engelleniyor ?
Burdur Belediyesinin her yıl okullarda dağıttığı kırtasiye seti bu yıl engele takıldı.Peki ama neden ?
Siyaset Haberi
Belediyenin eğitime olan desteği kimler tarafından engelleniyor ?

Burdur Belediyesinin her yıl eğitim öğretim yılının başında okula yeni başlayan öğrencilere eğitime destek adına dağıttığı kırtasiye setleri bu sene engele takıldı.

 

Burdur Belediyesi dün başlayan 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Burdur'da bulunan olkullarda 1.sınıfa başlayan öğrencilere destek amaçlı olarak dağıtımına başladığı kırtasiye setlerine Milli Eğitim'den engel geldi.

 

Burdur Belediyesinin okullarda dağıtmaya başladığı kırtasiye setlerinin dağıtımı sırasında Milli Eğitim Müdürlüğünde üst düzey bir yöneticinin okul müdürlerinin bulunduğu Watsapp gurubuna "Okullarda öğrencilere dağıtılmak üzere gönderilen çantalardan Valiliğimizin bilgisi bulunmamaktadır.Dağıtılmaması gerekmektedir" denilerek bir yazı gönderildi.Bu yazı daha önceki yıllarda herhangi bir izne tabi olmadan dağıtılan bu kırtasiye setlerinde neden izin alınması gerektiğinin cevabı verilmedi.

 

Valiliğin resmi yazısı olmadan çantaların dağıtılmayacağı bilgisine yer veren Milli Eğitim'in üst düzey yöneticisi bu bilgiyi resmi kaynak olarak gösterilemeyecek bir şekilde okul müdürlerine Watsapp grubundan yazdı.

 

Öğrenci velileri tarafından Burdur Milli Eğitim Müdürünün ilk siyasi icraatı olarak  değerlendirilen bu olay hem öğrenci velilerine , hem de öğrencilerin eğitimine destek olan Burdur Belediyesinin bu desteğini kimlerin talimatıyla , neden engelleniyor sorusunu akıllara getirdi.

 

Konuyla ilgili olarak Burdur Valiliği veya Milli Eğitim Müdürlüğünden resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Belediyenin, eğitime, olan, desteği, kimler, tarafından, engelleniyor, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı