Haber Detayı
20 Ekim 2019 - Pazar 14:40
 
Belediyenin borcundan dolayı elektrikleri kesildi.
İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez yazılı bir açıklama yaparak ilçede bugün yaşanan su kesintisi nedeniyle eleştirilerde bulundu.
Siyaset Haberi
Belediyenin borcundan dolayı elektrikleri kesildi.

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez yazılı bir açıklama yaparak ilçede bugün yaşanan su kesintisi nedeniyle eleştirilerde bulundu.

Başkan Sönmez açıklamasında ,"Bugün ilçemizin bir çok mahallesinde sular kesildi.Vatandaşlarımızdan bu konuda bir çok şikayet aldık. Konuyu araştırdığımızda Bucak Belediyesi'nin CK Elektrik'e borcundan dolayı ilçemizde bulunan su sondajlarının elektriği kesildiğini öğrendik.Bir çok vatandaşımız bu durumdan mağdur oldu.

Bilindiği gibi ilçemizin içme sularının yaklaşık yüzde 90’ı sondajlardan karşılanıyor. Bir adet terfi istasyonu haricinde tüm sondajların elektrikler parası ödenmediği için geçen hafta Kehmallı’nın bugünde diğerlerinin elektriği kesildi. İktidar partisiyiz diyerek yerel seçimlerde caka satanlar milletin elinden ekmeğini aldığı gibi şimdide içtiği suya mı göz dikti?

Milletvekili Yasin Uğur ,kardeşini danışman, kuzenlerini ve akrabalarını kamu kurumlarına idareci yapmaya uğraşmak yerine keşke Belediye Başkanımız Sayın Emrullah Ünal abimize kaynak oluşturarak ya da iktidarın nimetlerinden bir parça olsun faydalandırarak yardımcı olsaydı da suyumuza dokunmasalardı!

Vatandaşımızı mağdur eden iktidar partisi bunun hesabını nasıl verecek? Her defasında Bucak'a hizmet gelecek diye Milletvekili olanlar, neden halkımızın sorunlarıyla ilgilenmiyor? Vatandaşın en büyük sıkıntısı su meselesini bir türlü çözemeyen Bucaklı vekilimiz acaba ne iş yapıyor?


Biz yaşanan bu süreçten dolayı muhalefet olarak vatandaşımızın yanındayız.Bu süreci yönetemeyen ve ilçedeki sorunları görmezden gelen Vekilin bir an önce açıklama yapmasını bekliyoruz.Belediyenin kaynakları ve mevcut borç durumu ortadadır.Bunun için gerekli çözümlerin atılması elzemdir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Belediyenin, borcundan, dolayı, elektrikleri, kesildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı