Haber Detayı
16 Aralık 2018 - Pazar 12:08
 
Belediye Başkanının evini kurşunlandı mı ?
Burdur Yeşilova İlçesi Belediye Başkanı Nuri Özbek'in evi iddiaya göre kimliği belirsiz kişi veya kişilere kurşunlandı.
Siyaset Haberi
Belediye Başkanının evini kurşunlandı mı ?

Burdur'un gözbebeği ilçelerinden bir tanesi olan Yeşilolva ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Nuri Özbek'in evi kurşunlandığı iddia edildi.

 

Henüz kimliği belilenemeyen kişi veya kişilerce evi kurşunlandığı iddia edilen Nuri Özbek "Evimizin kurşunlandığı gün il dışında bir toplantıdaydım.Evde kimsenin olmaması ve can kaybı yaşanmaması bizi sevindirdi.Benim tek bir isteğim var bu failler kimler ve neden yaptılar.İnsan bir ömür boyu kuşku içinde yaşamak istemiyor.Kolluk kuvvetleri gerekli çalışmayı başlattılar" ifadelerini kullandı.

 

Olayla ilgili olarak CHP Burdur Milletvekili Dr.Mehmet Göker konuyu İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu'ya bizzat ilettiğini ,hassas bir dönem ve hassas bir konu olması nedeniyle duyarlı olunması talebinde bulunduğunu ve Bakan Soylu'nun ise derhal yetkili makamları arayarak gerekli talimatları verdiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

 

Burdur Belediye Başkanı Ecz.Ali Orkun Ercengiz ise Başkan Özbek'i arayarak geçmiş olsun dileklerini ilettiğini fail yada faillerin bir an önce bulunması temennisinde bulunduğunu sosyal medya hesabından duyurdu.

 

Olayın İçişleri Bakanı Süleyman Soyluya ulaşması ve Burdur Valisi Hasan Şıldak'ın soruşturmanın titizlik içerisinde olması talimatıyla birlikte Yeşilova Emniyet ekipleri ve olay yeri inceleme uzmanlarının yaptıkları araştırmalarda herhangi bir ateşli silah emaresi bulamamaları sonucunda Burdur Valiliğinden bir açıklama geldi.

Burdur Valiliği Bsın Halkla İlişkiler bürosundan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi ;

 

"İlimiz Yeşilova İlçesi Belediye Başkanı Nuri Özbek’in Kayadibi Mahallesinde şu anda inşaat halinde olan ve oturmadığı evinin camına tahminen 2 hafta önce kurşun sıkıldığını, bunu yeni fark ettiğini bildirir 15.12.2018 günü saat 20.30'da yaptığı başvurusu üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Ekibimiz tarafından mahallinde gerçekleştirilen inceleme sonucunda, herhangi bir ateşli silah kullanıldığına dair bulgu ve emareye (kurşun deliği, çekirdek, boş kovan ya da kartuş) rastlanılmamış, muhtemelen sert bir cisim çarpması sonucu camda buzlanma oluştuğu anlaşılmıştır.

 

Çevrede yapılan araştırmada herhangi bir görgü tanığı ve başkaca bulguya da ulaşılamamıştır.

 

Konuyla ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

 

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Belediye, Başkanının, evini, kurşunlandı, mı, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı