Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 16:59
 
Bayram Suna FETÖ davasından beraat etti.
Burdurlu iş adamı ve restaurant işletmecisi Bayram Suna yargılandığı FETÖ/PDY davasından yargılanan Bayram Suna beraat etti.
Diğer Haberi
Bayram Suna FETÖ davasından beraat etti.

15 Temmuz hain darbe girişim sonrasında tüm Türkiye'de olduğu gibi Burdur'da da FETÖ/PDY mensuplarına operasyonlar düzenlenmiş bir çok kişinin ifadeleri alınmıştır.

 

Burdur'un tanınan iş adamlarından restaurant işletmecisi Bayram Suna'da bunlardan bir tanesi.Bayram Suna FETÖ/PDY mensubu olmak suçlaması ile göz altına alınmış ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmış daha sonraki duruşmalarda tutuksuz yargılanmasına karar verilip serbst bırakılmıştı.

 

Görülen davanın geçtiğimiz günlerdeki duruşmasında sanık Bayram Suna'nın beraatine karar verildi.

 

Verilen kararda "Her nekadar sanık Bayram Suna'nın FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan cezalandırılması istemi ile kamu davası açılmış ve cezalandırılması talep edilmiş ise de ; yapılan yargılama ,alınan savunma ve beyanlar , dinlenen tanık anlatımları ile tüm dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde sanık Bayram Suna'nın yüklenen suç açısından kasıt bulunmaması sebebiyle 5271 sayılı CMK'nun 223/2-c maadesi gereğince BERAATİNE karar verilmiştir" ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Bayram, Suna, FETÖ, davasından, beraat, etti.,
Yorumlar
Haber Yazılımı