Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 13:25
 
Başvurular son güne bırakıldı.
AK Parti'de Belediye Başkan Aday Adaylığı başvuruları son güne bırakıldı.
Siyaset Haberi
Başvurular son güne bırakıldı.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Ak Parti'nin başvuru süresi 5-12 Kasım tarihleri olarak açıklanmıştı.

 

Kamuoyunda kimler başvuru yapacak , adı geçenlerden kimler başvurmayacak sorularının cevabı bugün yanıt bulmaya başladı.

 

Başvuru süresinin son günü olan 12 Kasım 2018 tarihinde bu gün öğleden önce AK Parti'de Belediye Başkan Aday Adaylığı için 2 isim daha başvurularını Burdur AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi'ye teslim ettiler.

 

Başvurularını teslim edenlerden bir tanesi 27.Dönem Milletvekili 3.sıra adayı olan Emine Aktaş , bir diğer isim ise Burdur Doğaltaş ve Madenciler Derneği Başkanı Nasuh Ekinci oldu.

 

Aday Adayı Emne Aktaş sosyal medya hesabı üzerinden kısa bir açıklama yayınladı.Aktaş'ın açıklaması şöyle  ; "Burdur Belediye Başkan Aday Adaylığı müracaatı için AK Parti İl binamızda aday adaylık başvurumu resmi olarak yapmış bulunmaktayım. ‘Birlik ve beraberlikte kuvvet, ayrılıkta sıkıntı ve felaket vardır.’ bir olarak, diri olarak, kardeş olarak teşkilatımız ve halkımızla hep birlikte ben değil biz olmak gayesiyle Burdur’umuz için Çıktığımız bu yolda ; Önce Allah’ın izni ile sonra siz değerli hemşehrilerimizin destekleri ile başarabileceğimize, inancım sonsuzdur.Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin İnşaallah.Hepinizi saygıyla selamlıyor, Dua ve desteklerinizi bekliyorum"

Bugün başvuruların son gün olması sebebiyle öğleden sonra AK Parti İl Başkanlığının yoğun olması bekleniyor.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Başvurular, son, güne, bırakıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı