Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 00:42
 
"Başkanlık rutine dönüşeceği için aday değilim" dedi.
Burdur Gölhisar Belediye Başkanı Canural neden aday adayı olmayacağını açıkladı.
Siyaset Haberi

Burdur'un en büyük ikinci ilçesi olan Gölhisar Belediye Başkanı Dr.Ramazan Canural tekrar aday adayı olmayacağını açıkladı.

 

Başkan Canural bugün haber merkezlerine gönderdiği bir yazılı basın açıklaması ile devam ettiği Belediye Başkanlığı görevi için tekrar aday adayı olmayacağını açıkladı.Neden göreve tekrar talip olmayacağını kısaca 3 maddede açıklayan Canural "Gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projelerin çoğunluğunu bu dönemde hayata geçirdiğimiz için bir dönem daha Belediye Başkanlığı yapmak bize göre rutin işlerin tekrarlanmasına dönüşecekti " ifadesini kullandı. Açıklamasının sonunda ise küçükte olsa bir sitemle veda eden  Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural'ın  yazılı açıklaması şöyle ; 

 

2019 Yerel Seçimleri için AK Parti’de aday adaylığı başvurularının 5-12 Kasım 2018 tarihleri  arasında yapılacağı açıklanmıştır.

Ülkemiz için hayırlı olsun.

Mensubu olmakla iftihar ettiğim AK Parti’nin bir neferi ve Gölhisar’ın bir hizmetkarı olarak  2014 yılından beri Gölhisar Belediye Başkanlığı yapıyorum.

Başkanlık dönemimizde Gölhisar’ın 270 km. yi bulan  içme suyu ve kanalizasyon hatlarını  tamamen  yeniledik.  Daha önce ilçemizde  hiç olmayan 25 km. uzunluğundaki yağmur suyu hattını  inşa ettik. Yine bu dönemde ilçe içi yollarımızın tamamına (135 km)  asfalt atıldı ve doğalgazın  ilçemize gelmesi için  yoğun çalışmalar yaptık.

 Başkanlık dönemimizde Gölhisar’ın yararına olan ve önünü açan toplamda  60 civarında projeyi hayata geçirdik. İlçemizde yapılamaz, edilemez, başarılamaz denilen birçok konuya tek tek el atarak, çözdük. Görevimizde hiçbir zaman vatandaşlarımız arasında zengin fakir, saygın gariban, akraba yabancı, şu partili bu partili, şu mahalleli bu mahalleli ayrımı yapmadık. Tüm ilçeye eşit bir şekilde hizmetlerimizi götürmeye çalıştık. Belki bu kadar yoğun çalışma ortamında bazen değerli hemşerilerimize yeteri kadar zaman ayıramadık ama bizim tek derdimiz ilçemize ciddi boyutlarda bir hizmet getirebilmekti.  Biz inanıyoruz ki, ekibimiz ile birlikte ilçemizde adeta bir çığır açtık. İlçemizin altını üstünü İller Bankasının büyük desteği ve  belediyemizin kıt kaynaklarıyla yeniledik.

 

Aşağıdaki nedenlerden dolayı Gölhisar Belediye Başkanlığı için yeni dönemde aday adayı olmamaya karar verdim.

 

1-2014 de Gölhisar Belediye Başkanlığına aday olurken tek bir hedefim vardı:

Gölhisar’da halkımızın büyük bir ihtiyacı olan ve yıllardan beri bir türlü hayata geçirilemeyen altyapı gibi bazı projelerin Gölhisar’a kazandırılması için çalışacaktım. Çünkü bu işler;  beni büyüten, yetiştiren, okutan ve doktorluk gibi onurlu bir mesleği 30 yılı aşkın bir süreyle bu ülkede yapmama vesile olan aileme ve Gölhisar’lı  hemşerilerime benim için bir vefa borcuydu.

Halkımıza verdiğimiz sözlerin çok büyük bir kısmını Başkanlık dönemimizde yerine getirebilmiş olmanın vicdani rahatlığını yaşıyorum. Bana bu fırsatı verdiği için Rabbime şükrediyorum.   

2-Gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projelerin çoğunluğunu bu dönemde hayata geçirdiğimiz için bir dönem daha Belediye Başkanlığı yapmak bize göre rutin işlerin tekrarlanmasına dönüşecekti.

 

3-Uzun yıllar belediye başkanlığı yapma hırsıyla uğraşıp didinerek arkadan gelen gençlerin önünü kapatmanın da doğru bir davranış olmadığının bilincindeyiz.

 

 

Bu karar sonrası özellikle şunu da belirtmek isterim ki, bundan sonra da bu kutlu ve büyük dava için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda yürümeye devam edeceğim. Her zaman söylediğim gibi biz Gölhisar Belediye Başkanlığı görevine gelirken, makam ve mevki için değil, saygıdeğer hemşerilerimize hizmetkar olmak için ve bu kutlu davanın bayrağını en iyi şekilde ilçemizde de dalgalandırmak için geldik. Bundan sonraki süreçte 31 Mart 2019 yerel seçimlerine kadar Ak Partimizin çıkardığı başkan adayı kim olursa olsun yanında olacağız. Çünkü ilçemize bu dönemde kazandırılan yatırımların devamının ancak Ak Partili bir belediye ile mümkün olacağını düşünüyoruz.

 

Son olarak bu konuyla ilgili önem verdiğim aşağıdaki cümleleri de ifade etmem gerekiyor:

Belediye Başkanlığımız dönemimde desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Ak Parti Genel Başkan Vekili Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve eşi Sayın Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş’a, Burdur Ak Parti Milletvekillerimize, Ankara ve Burdur’da bizlere her zaman destek olan bürokratlarımıza şükranlarımızı sunar,  bana yürekten destek veren partili, partisiz tüm hemşerilerime, belediye meclis üyelerimize, muhtarlarımıza ve belediyedeki çalışma arkadaşlarıma teşekkürü  bir borç bilirim.   Kendilerinden Allah razı olsun!

Destek vermeyenlere ise, ne diyeyim?

Canları sağ olsun!

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: "Başkanlık, rutine, dönüşeceği, için, aday, değilim", dedi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı