Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 12:25
 
Başkan Ercengiz tepki gösterdi
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz geçtiğimiz günlerde İstanbul Küçükçekmece'de meydana gelen cinsel taciz olayına tepki gösterdi.
Gündem Haberi
Başkan Ercengiz tepki gösterdi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz geçtiğimiz günlerde İstanbul Küçükçekmece'de meydana gelen cinsel taciz olayına tepki gösterdi.

 

Ercengiz sosyal medya hesaplarından yayınladığı tepki mesajında "Çocuk istismarı suçunun dili , dini , mesleği yok.O pisliğe bulaşan herkes suçludur.Göz göre göre geleceğimize çocuklarımıza uzanan bu kirli ellerin, özgürce çocuklarımızın arasında dolaşmasına izin vermemeliyiz" ifadelerini kullandı.

 

Olayla ilgili olarak görüşlerini almak için ulaştığımız Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz "Bu tür olayların son zamanlarda çoğalmasından tüm Türkiye'nin olduğu gibi bizler de çok rahatsızız.Bu adice işin dili , dini , ırkı , mesebi , mesleği ve siyasi görüşü olmaz.Bu büyük ve telafisi olmayan , affedilemeyecek bir suçtur.Devlet büyüklerimizden ve Türkiye Büyük Millet  Meclisimizden çocuk tacizleri ile ilgili olarak bir an önce ağır cezalar çıkarılması ile ilgili bir çalışma bekliyoruz.Peki bu ağır cezalar çıkarılsa yeterli olacak mı ? Tabiki hayır.Bizler de yerel yöneticiler olarak caydırıcı önlemler almak zorundayız.Burdur'da bulunan çocuk parklarımızın bir bölümünde güvenlik kameralarımızı parklarımıza montajını tamamladık.Yavaş yavaş bütün çocuk parklarımızda güvenlik kameralarımız faaliyete geçecektir.Böylece çocuklarımız güven içinde parklarımızda zaman geçirebilecekler" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Başkan, Ercengiz, tepki, gösterdi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı