Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 17:17
 
Başkan Ercengiz Sonat emre için bir adım attı.Haydi Burdur başarabiliriz.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Lösemi hastası 14 yaşındaki Sonat Emre Özcan için ilik bağışcısı olabilmek adına kan bağışında bulundu.
Diğer Haberi
Başkan Ercengiz Sonat emre için bir adım attı.Haydi Burdur başarabiliriz.

Geçtiğimiz günlerde eğitim fakültesinde öğretim görevlisi olan Rabia Bıçakcı yeğeni  Sonat Emre Özcan için bir video çekmiş ve sosyal medyada yayınlamıştı.

 

Videoda 14 yaşındaki Sonat Emre'nin Lösemi tedavisi gördüğünü ve 60 gün içerisinde uygun ilik bulunamadığı takdirde öleceğini ifade eden video sosyal medyada yankı buldu.Tüm siyasilerin , vatandaş ve bürokratların sosyal medya hesabında paylaştığı video Burdur halkını derinden etkiledi.

 

Sonat Emre için bugün harekete geçen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yanına eşi Hülya Ercengiz , CHP İl Başkanı İzzet Akbulut , Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan ve gönüllülerden oluşan bir ekiple birlikte Kızılay Kan Merkezine giderel gönüllü ilik bağışçısı olamak için kan bağışında bulundular.

 

Kan bağışından sonra kısa bir açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz "14 yaşında bir gencimizin hayatı söz konusu.Buradan tüm vatandaşlarıma seslenmek istiyorum.Ne olur sizlerde gönüllü ilik bağışcısı olmak için gelin Sonat Emre'miz ve ilik bekleyen hastalarımız için kan verin.Ben insanı konulara duyarlı olan Burdur'un bu konuya sahip çıkacağına inanıyorum.İnsanı değerleri yüksek bir kentin yöneticisi olamaktan gurur duyuyorum.Haydi Burdur başarabiliriz.Sonat Emre'mizi ve ilik bekleyen bir çok hastamızı hayata bağlayabiliriz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Başkan, Ercengiz, Sonat, emre, için, bir, adım, attı.Haydi, Burdur, başarabiliriz.,
Yorumlar
Haber Yazılımı