Haber Detayı
01 Nisan 2019 - Pazartesi 15:05
 
Başkan Ercengiz "Kazanan Burdur"
31 Mart yerel seçimlerinde büyük bir farkla seçimleri kazanan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz "Kazanan Burdur oldu"
Siyaset Haberi
Başkan Ercengiz

31 Mart yerel seçimlerinde 26 Bin 515 oy alarak tekrar Belediye Başkanı seçilen Burdur Belediye Başkanlığı görevini 5 yıl daha sürdürecek olan isim Ali Orkun Ercengiz oldu.

 

Sandıkların açılmasından kısa bir süre sonra gelen sandık tutanakları ile galibiyetini ilan eden Ercengiz Burç Mahallesinde bulunan İl Başkanlığı binası önünde partililere ve Burdur'lulara seslendi.

 

Daha sonra Burdur Cumhuriyet Medyanına İl Başkanı İzzet Akbulut , Milletvekili Dr.Mehmet Göker , Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan ve vatandaşlarla birlikte yürüyen Ercengiz Cumhuriyet Meydanında kutlamalar için bekleyen vatandaşlarla bir araya geldi.

 

Cumhuriyet Meydanında önce CHP İl Başkanı İzzet Akbulut , daha sonra CHP Milletvekili Dr.Mehmet Göker vatandaşa kısa birer konuşma yaptı.

Daha sonra mikrofona gelen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz "Yaklaşık 120 gündür seçim kampanyalarımıza devam ediyoruz.Bu süreç içinde seçim atmosferini germeye çalışanlar , en kutsalımıza daha hakaret etme cüretini gösterdiler.AMa biz ne yaptık sadece yapacaklarımızı anlattık ve hiç kimseye bel altı siyaset yapmadık.Fakat buradan şunun sözünü verebilirim biz hiç kimseye hakaret etmeyeceğiz ve unutacağız.Çünkü Burdur huzur kenti , çünkü Burdur sevgi kenti" ifadelerini kullandı.

 

Daha sonra seçim çalışmalarında "seçimleri kazansak da , kazanamasak da ilk geleceğimiz yer burası olacak" dediği doğduğu mahalle olan Yenice Mahalleye giderek vatandaşlarla bir araya geldi.

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Başkan, Ercengiz, "Kazanan, Burdur",
Yorumlar
Haber Yazılımı