Haber Detayı
30 Nisan 2022 - Cumartesi 15:50
 
Başkan Ercengiz'in "1 Mayıs haksızlıklarla mücadele günüdür"
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 1 Mayıs dolaysıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.
Gündem Haberi
Başkan Ercengiz'in

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 1 Mayıs dolaysıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Ercengiz "1 Mayıs İşçi ve Emek Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günüdür" ifadelerini kullandı.

 

İşte Ercengiz'in mesajının tamamı ; “1 Mayıs İşçi ve Emek Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günüdür.

 

1 Mayıs barış, demokrasi ve güvenli bir gelecek için mücadele günüdür. 1 Mayıs alın terinin, emeğin günüdür. İşçilerimizin döktüğü alın teri, verdiği emek, üretime sağladıkları katkı; geleceğe güvenle bakmamıza neden olmakta, yarınlarımıza ışık olmaktadır.

 

Maalesef  Dünya ve Türkiye olarak zor günler geçiriyoruz. Ama bizler bu zor günlerde bu ülkenin bir emekçisi olarak; işçiye, alın terine ve emeğe değer veren bir anlayışla çalışmaya; üreteni ve üretimi önemseyerek görev yapmaya; emeğin ve emekçinin yanında olmaya devam edeceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle her 1 Mayıs’ta olduğu gibi emeğin kutsallığına olan inancımla; geçmişten günümüze emek mücadelesinde yitirdiğimiz tüm emekçilerimizi rahmetle anıyor, son günlerde çok şey borçlu olduğumuz sağlık emekçilerimiz başta olmak üzere tüm üreten ve emekçilerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum” 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Başkan, Ercengiz'in, "1, Mayıs, haksızlıklarla, mücadele, günüdür",
Yorumlar
Haber Yazılımı