Haber Detayı
05 Eylül 2020 - Cumartesi 21:14
 
Başkan Ercengiz'den AKP'ye siyasi ayar...
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz sosyal medya hesabı üzerinden AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi'nin kongredeki sözlerine cevap verdi
Siyaset Haberi
Başkan Ercengiz'den AKP'ye siyasi ayar...

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz sosyal medya hesabı üzerinden AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi'nin kongredeki sözlerine cevap verdi. 

Başkan Ercengiz şu sözlere yer verdi;

“Ülkede işsiz sayısı artıyor döviz altın almış başını gidiyor halk her gün yoksullaşıyor halkın sorunlarını çözmek yerine kongresinde Burdur Belediye Başkanı’ndan başka derdiniz yokmuş gibi onu konuşuyor akpnin il başkanı!! Bak genç kardeşim senin tuzun kuru olabilir ama bu ülkenin üniversite mezunları aç, işsiz evlenebilmek için hayal kuruyor.

Senin babanın gelirleri var olabilir ama benimle uğraşmak bu gençlerin derdini sorunu çözmüyor Sen git sokağı dinle vatandaş bizden memnun olmaz ise günü geldiğinde gereğini yapar git efendi efendi kongreni yap halka umut ver senin bize sataşman gündelik çalışan emekçinin, maaşı yetmeyen emeklinin, partine üye kaydı olmadığı için geçici bile işe alınmayan üniversite mezunu kardeşimin, siftahsız dükkan kapatan esnafın, üretemeyen çiftçinin, korkan susan memurun, krediyle ayakta duran sanayicinin derdini çözmez.

Sen halka beni şikayet edeceğine sorunlara çözüm bul. Utanmadan gidip belediyenin tesislerinde fotoğraf çektirip kendin yaptırmış gibi yapıp borcunu bize yazacağına şeker fabrikası satılsın diye propaganda yapıp sonra kıvırıp sattırmadık diye caka satacağına birkaç fabrika açılması için çaba sarfet… 2019 31 Mart travması geçmedi kimlerle işbirliği yapıp neler yaptığını da çok iyi biliyoruz. Bu halk Burdurlu hemşerisini sana 2019’da yedirmedi.

Yüreğin yetseydi sen gelirdin karşımıza – Adam gibi erkek gibi mertçe siyaset yapalım, kimin nerden geldiğini değerli Burdur halkı iyi biliyor bir de vergi işi vardı ona da cevap verirsen seviniriz…. Bu arada kongre yaptığın Burdur Belediyesi tesisi için etmediğin teşekkürü de halka edersin. Bu arada doğalgaza gelen 15’lik zammın sorumlusu biz değiliz kalkıp bunu da bize yüklemezsin değil mi?"  ifadelerini kullandı.

 

Konuyla ilgili olarak bir açıklamada CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut'tan geldi.Akbulut sosyal medya hesabı üzerinden 

"Her zaman söyledik yine söyleyelim; yaptığımız siyasetin vatandaşa fayda sağlaması gerektiğine inanıyoruz, kısır çatışmaların, laf dalaşılarının kimsenin karnını doyurmadığını söylüyoruz. 11 ilçe kongresi yaptık akabinde İl kongremizi gerçekleştirdik.Çiftçilerimizin, Besicilerimizin, Üreticilerimizin, Sanayicimizin, esnafımızın, Asgari ücretli çalışanın, Emeklinin, Memurun, öğrencinin yani toplumun tüm kesimlerinin sorunlarından, siyasi kurumun bu sorunlara nasıl çözüm odağı olması gerektiğinden bahsettik. Ve bu anlayışla da devam edeceğiz. AKP Burdur da kongrelerini yapıyor; bu günde Merkez ilçe kongreleri vardı. Siyasi İktidar AKP' nin il Başkanı konuşacak hiç bir konu, vatandaşa umut olacak hiç bir siyasi söylem geliştiremediği için Burdur Belediyesi dışında bir şey konuşamıyor. İlk il kongresinde çıktı, hedefimiz 31 Mart 2019 da Burdur' u almak dedi, sonuç ne oldu 10 puan fark attık. Şimdi söz de biz diyormuşuz ki "Bizi çok sıkıştırıyorsunuz".Şunu net söyleyelim ki Sizin siyasi çapınız, bizi sıkıştırma konusunda yetemedi ve bundan sonra da yetemeyecek de... Buna çocuklar bile güler; siz bu çamur siyasetine yeni başlamadınız ki hep yaptınız ama sandıkta yediğiniz tokat az gelmiş sanırım. Bir de bize "Ağlamayın" demiş beyefendi. Doğrudur ağladık 31 Mart 2019 akşamı, Allahın izni, vatandaşımızın teveccühü ile sevinç gözyaşlarıyla hep beraber ağladık. Bu kafayla da devam edin 2024 de 20 puan fark atar daha çok ağlarız...
Siyaset de yüreğiniz varsa gelin yarattığınız işsizliği nasıl yok ederiz onu konuşalım, gelin TÜİK' in açıkladığı değil halkın yaşadığı Enflasyonu nasıl eritiriz onu konuşalım, durdurulamayan döviz kur artışları nasıl düşürülür de Elektrik, Doğalgaz, Mazot, Gübre, Tohum fiyatları daha ucuza vatandaşımızın kullanımına sunulur onu konuşalım. Gelin Burdurumuz nasıl daha fazla gelişir; onu konuşalım. Yok biz bu konuları konuşamıyoruz diyorsanız hiç olmazsa BOŞ Konuşmayın" dedi.
Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Başkan, Ercengiz'den, AKP'ye, siyasi, ayar...,
Yorumlar
Haber Yazılımı