Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 13:59
 
Başhekim istifaya mı zorlandı.
CHP Burdur Milletvekilinin bugün yaptığı paylaşımdan sonra Doktorlar ile İl Sağlık Müdürü uzunca,hararetli bir toplantı yaptı.
Diğer Haberi
Başhekim istifaya mı zorlandı.

CHP Burdur Milletvekili Dr.Mehmet Göker'in bugün sosyal medya hesabından Sağlık Bakanı Fahrettin Kocayı'da etiketlkeyerek yaptığı paylaşım Burdur gündemine bomba gibi düştü.

 

İddiaya göre Burdur ilçelerinde bulunan Devlet Hastanelerinden Corona şüphelisi hastaların Burdur Devlet Hastanesine sevk edilmesine karşı tutum gösteren Burdur Devlet Hastanesi Başhekimi Uğur Keskinalp'in istifaya zorlandığı haberi CHP Milletvekili Dr Mehmet Göker'in de gündemine girdi.

 

CHP'li vekilin "Salgın döneminde Burdur Devlet Hastanesi Başhekiminin, kişisel hırslar yüzünden başhekimlik görevinden istifasının istenmesi mobbingten başkaca bir şey değildir. Sağlık çalışanlarının moral motivasyonu açısından derhal bu karardan vazgeçilmelidir" ifadelerinin ardından Burdur Devlet Hastanesinde görev yapan doktorlar ile Burdur Devlet Hastanesine gelen İl Sağlık Müdürü Reha Sermed Aygöre arasında basın mensuplarının içeriye alınmadığı bir toplantı yapıldı.

 

Hastanede görev yapan doktorların ise genel kanısı Burdur halkının sağlığı için Hastanede önümüzdeki 3 aylık süreçte kimsenin yerinden değiştirilmeden Hastanenin rutin işyelişine devam etmesi yönünde.Bir diğer iddia ise Sağlık Müdürlüğü yetkililerinin Başhekim Uğur Keskinalp'in el altından istenen istifasının geri çekileceğini bildirdikleri yönünde.

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Başhekim, istifaya, mı, zorlandı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı