Haber Detayı
31 Ağustos 2018 - Cuma 11:46
 
Barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz.
CHP Burdur Milletvekili Dr.Mehmet Göker 1 Eylül Dünya Barış günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.
Gündem Haberi
Barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz.

CHP Burdur Milletvekili Dr.Mehmet Göker 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.Göker mesajında Ortadoğu'da yaşanan gelişmelere değinerek "Ortadoğu coğrafyasında ve dünyada yaşanan gelişmeler neticesinde, barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçmekteyiz" ifadelerine yer verdi.

 

Yazılı açıklamasında Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yurtta sulh , Dünyada Sulh sözünü hatırlatan Göker "Dün olduğu gibi, bugün de, yarında barıştan yana olmak insanlık adına yapılması gereken en önemli görevdir" diye ekledi.

 

İşte Göker'in Dünya Barış Günü için yayınladığı o mesaj ;

1 Eylül Günü ülkemizde ve tüm dünyada “Dünya Barış Günü” olarak kutlanmaktadır. Dünya Barış Gününün anlamının aksine kan gölüne dönen Ortadoğu coğrafyasında ve dünyada yaşanan gelişmeler neticesinde, barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçmekteyiz.

Ülkemizin, insanımızın ve insanlığın ihtiyacı, hukukun üstünlüğü, adalet, demokrasi, özgürlük ile temel hak ve hürriyetlerin eksiksiz kullanıldığı gerçek anlamda bir iç ve dış barıştır. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Barış Dünyada Barış” sözünden hareketle dün olduğu gibi, bugün de, yarında barıştan yana olmak insanlık adına yapılması gereken en önemli görevdir.

Süregelen tüm anlaşmazlıkları çözmenin tek yolu, karşılıklı saygı ve hoşgörü çerçevesi içinde, dünyada ve bölgemizde barışın ve istikrarın sağlanması adına, dil, din, ırk ve kültür farkı gözetmeksizin tüm insanlığın işbirliği içinde olmasından geçmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle barışın savaşa üstün geldiği bir dünyada uyanmak dileklerimle tüm insanlık dünyası için barış diliyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Barışa, en, çok, ihtiyaç, duyduğumuz, bir, dönemdeyiz.,
Yorumlar
Haber Yazılımı