Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 21:59
 
Bakanlığın bazı gerekçeleri ile ihale iptal edildi.
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Burdur yeni Devlet Hastane yapımı ile ilgili açıklama yaptılar
Siyaset Haberi
Bakanlığın bazı gerekçeleri ile ihale iptal edildi.

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Burdur yeni Devlet Hastane yapımı ile ilgili açıklama yaptılar.

 

AK Partili Vekiller yaptığı yazılı basın açıklamasında "Burdur Yeni Devlet Hastanesi inşaatı ihalesinin yapılan itirazlar ve Sağlık Bakanlığının bazı gerekçeleri ile iptal edildiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Burdur Devlet Hastanemizin ilk yapılan İhale sonrası hem ihaleye itiraz hemde Sağlık Bakanlığının gerekçeleriyle ihale iptal edilmişti. Bu süreci yakından takip ediyoruz”  ifadelerini kullandı.

 

Yeni İhale için sürecin başladığını belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Sağlık Bakanlığımızın yapmış olduğu çalışmalarla yılbaşından önce Hastanemizin yapım ihalesi tarihi belirlenerek, süreç devam edecektir.Burdur kamuoyunda birçok olumsuz yaklaşımlar dile getirilmeye çalışılsa da biz tüm aşamalarında konunun takipçisiyiz. AK Parti olarak iktidara geldiğimiz günden bu tarafa birçok sağlık yatırımını Burdur’umuza kazandırdık. Nitelikli ve modern bir hastaneyi eksik olan Birim ve Laboratuvarlarını da tamamlayarak Burdur’umuza kazandırmak için çalışmaktayız. Yeni yatırımlar ve projelerle ilgili olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sn. Cumhurbaşkanımız öncülüğünde Burdur’umuz hak ettiği yatırımları almaya devam edecek. Hastanemiz tamamlandığında Mehmet Akif Ersoy Üniversitelerimizde  Sağlık Bilimleri Fakültemiz ve Sağlık Yüksek Okullarımızı dikkate alarak hastanemizi AFİLE Yöntemi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştürme imkanını yakalamış olacağız" ifadelerini kullandılar.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Bakanlığın, bazı, gerekçeleri, ile, ihale, iptal, edildi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı