Haber Detayı
02 Aralık 2018 - Pazar 22:45
 
Bakan Varank gözyaşlarına hakim olamadı.
Burdur'un yükselen yıldızı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde Teknokent ve Varank Kütüphanesi Bakanların katılımı ile açıldı.Sanayi ve Teknoloji Bakanı gözyaşlarına hakim olamadı.
Gündem Haberi
Bakan Varank gözyaşlarına hakim olamadı.

Burdur'un eğitimde parlayan yıldızı olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Gençlik Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu katılımları ile Teknokent ve Bakan Varank'ın ağabeyinin adının verildiği kütüphanenin açılışları yapıldı.

 

Burdur'a gelen Bakan Varank ve Kasapoğlu Burdur Valisi Hasan Şıldak'ı makamında ziyaret ettikten sonra Burdur mehmet Akif Ersoy Üniversitesine geçtiler.

 

MAKÜ'de Teknokent'in açılışının ardından 15 Temmuz gecesi şehit düşen ve Sanayi Ticaret Bakanı Mustafa Varank'ın ağabeyi olan Prof.Dr.İlhan Varank'ın adının verildiği kütüphanenin açılışına geçildi.Burada kısa bir konuşma yapan Bakan Varank gözyaşlarına hakim olamadı.Bakan Varank "Merhum ağabeyim İlhan Varank'ın adının böyle güzel bir kütüphaneye verilmesi beni oldukça duygulandırdı.Muhtemelen konuşmamı bitiremeyeceğim.Bu eserler şehrimiz Burdur'a ve ülkemize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Bakan, Varank, gözyaşlarına, hakim, olamadı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı