Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 10:31
 
BAKA onayladı.Antik kente teleferik yapılıyor.
Ağlasun merkezden Sagalassos'a daha rahat ulaşım için teleferik yapılacak.
İlçeler Haberi
BAKA onayladı.Antik kente teleferik yapılıyor.

Ağlasun Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı’nın Sagalassos Antik Kenti’ne ilçe merkezinden ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla yapımı planlanan Teleferik Projesi için Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın 2018 Yılı Fizibilite Çalışması Destek Programına yapmış olduğu başvuru onaylandı. Ağlasun Kaymakamı Harun Reşit Han ve BAKA Genel Sekreter V. Abdullah Madenci Fizibilite Çalışması Destek Programının sözleşmesini imzaladılar.

 

Kaymakam HAN "Bu yatırım desteğinin ilçemiz ve bölgemizin gelişimi açısından önemli bir adım olduğunu, Vali Şıldak’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek Ağlasun’a hayırlı olmasını dilerim" dedi.

 

 

TURİZM İŞLETMECİLERİDE MEMNUN

 

Turizm otelciliği işletmecisi ve Burdur Yörük Kültürü Araştırma Derneği Başkanı Alaettin Kalkan verdiği röportajda; “Sagalassos’a teleferik yapılmasını isteyenlerden birisiyim. Ülkemizin birçok yerini gezdim. Ordu Boztepe’de olduğu gibi doğal yapıyı bozmadan Ağlasun ilçe merkezi ile Sağalassos Antik Kent arasına teleferik yapılacak olmasını yerinde ve isabetli bir karar olarak değerlendiriyorum. Böylece Burdur’un turizmden hak ettiği pastayı alacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: (ÇBG) - Çağdaş Burdur Gazetesi Editör: Enes Pirim
Etiketler: BAKA, onayladı.Antik, kente, teleferik, yapılıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı