Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 18:03
 
Aykırı davranışlarda artış yaşanıyor.
Burdur Valisi Hasan Şıldak yaptığı yazılı açıklama ile son günlerde koronavirüs tedbirlerine aykırı davranışlarda artış yaşandığı söyledi.
Gündem Haberi
Aykırı davranışlarda artış yaşanıyor.

Burdur Valisi Hasan Şıldak yaptığı yazılı açıklama ile son günlerde  koronavirüs tedbirlerine aykırı davranışlarda artış yaşandığı söyledi.

Ramazan Ayı ve normalleşme süreci dolayısıyla vatandaşların çeşitli vesilelerle toplandıkları, toplu iftar ve ev ziyaretleri şeklinde koronavirüs tedbirlerine aykırı davranışlar sergilediklerini vurgulayan Vali Hasan Şıldak, son günlerde artış gözlenen benzeri durumlarla ilgili uyarılarda bulundu.

Vali Şıldak yaptığı paylaşımda, bu hassas süreçte ev ziyareti, toplu yemek, bahçede toplu oturma gibi mücadele sürecini olumsuz etkileyecek her türlü davranıştan kaçınılması gerektiğini vurguladı.

Vatandaşlardan  beklentilerinin ve özellikle ricalarının
yapılan her türlü uyarı ve çağrıya uyarak, toplu ortamdan uzak durmalarıdır diyen Vali Şıldak, yapılan bütün çağrıların zorunlu haller dışında herkesin kendi evinde kalmasına yönelik olduğunun altını çizdi.

Vali Şıldak, sosyal mesafe kuralını ihlal eden bu tür durumların hastalığın yayılma riskini arttırdığını ifade ederek, her türlü sosyal hareketliliğin Covid-19 salgınıyla  mücadele süreci açısından son derece sakıncalı olduğunu belirtti.

Vali Şıldak Önemli Uyarı başlığını kullanarak yaptığı paylaşımda;

"Değerli Burdurlular.

Son günlerde vatandaşlarımız arasında bir araya gelme, çeşitli vesilelerle toplanma, toplu iftar ve ev ziyaretleri şeklinde koronavirüs tedbirlerine aykırı davranışlarda artış yaşandığı görülmektedir.

Bilindiği gibi bütün uyarılarımız ve çağrılarımız her türlü toplu ortamdan uzak durulması, mümkünse herkesin kendi evinde kalmasına yöneliktir. Sosyal mesafe kuralını ihlal eden bu tür durumları hastalığın yayılma riskini arttırması nedeniyle son derece sakıncalı buluyoruz.

Vatandaşlarımızdan ev ziyareti, toplu yemek, bahçede toplu oturma gibi tehlike oluşturabilecek her türlü olumsuz davranıştan kaçınmalarını özellikle rica ediyorum.

Bu aşamaya kadar bütün tedbirleri uyum içerisinde birlikte uygulayarak bugüne geldik. Bundan sonra da Burdur’da yaşayan bütün vatandaşlarımızın asla duyarlılıklarını kaybetmemelerini bekliyorum. Bunu başaramazsak, karşılaşacağımız sonuçlar İlimizdeki durumu çok farklı yönlere götürebilecektir.

Tedbirlere sonuna kadar uyalım!

İnsanlık için,

Burdur için…" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Aykırı, davranışlarda, artış, yaşanıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı