Haber Detayı
06 Kasım 2017 - Pazartesi 22:26
 
Ayakta alkışlarım ! Tek bir şartla.
Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar "İthalatla üretici terbiyesi devam ediyor" dedi veee.
Diğer Haberi
Ayakta alkışlarım ! Tek bir şartla.

Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunarak "İthalatla üretici terbiyesi devam ediyor" dedi.

 

Son yıllarda Türkiye'de fiyatı artan tarım ürünü ve gıda ürünlerinde ki çözümün ithalatta aranmasının yanlışlığına dikkat çeken Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada "İthalatla üretici terbiyesi devam ediyor.Bu şekilde devam edilirse gıda üretiminde tamamen tüketici bir ülkeye sahip olacağız hızla insanımız gıda üretiminden uzaklaşıyor geçici önlemlerin yerine radikal kararlar alınıp üretici üretim yapmaya sevk edilmelidir.Yıllarca keçi ve koyun üreticimiz asfaltta üretim yaptı , yaptırıldı uyardık dinlenmedik ! Sonuç ;  et açığı.Şimdi de 29 Liradan kıyma satılacak.İyi hoşta ülkemde 1kg etin maliyetini bilen var mı ?" diyerek  zincir marketlerde 29 Liradan satışa sunulan ucuz et uygulamasını üreticiye vereceği zararları öngörerek eleştirdi.

 

Başkan Başar paylaşımın devamında Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'ya bir göndermede bulunarak "Sayın Bakanımızın et fiyatının satışını 29 Liraya çekmesini ayakta alkışlarım ! Tek bir şartla fabrika yeminin fi,yatını 20 Liraya düşürürse" diyerek yüksek olan yem fiyatlarına da göndermede bulundu.

 

İşte Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar'ın o paylaşımı ; 

İthalatla üretici terbiyesi devam ediyor.Bu şekilde devam edilirse gıda üretiminde tamamen tüketici bir ülkeye sahip olacağız , hızla insanımız gıda üretiminden uzaklaşıyor.Geçici önlemlerin yerine radikal kararlar alınıp üretici üretim yapmaya sevk edilmelidir.Yıllarca keçi ve koyun üreticimiz asfaltta üretim yaptı , yaptırıldı.Uyardık dinlenmedik sonuç et açığı.Şimdide 29 TL'den kıyma satılacak iyi hoşta ülkemde 1 Kg etin maliyetini bilen var mı? Etin fiyatından önce girdi maliyetlerinin aşağı çekilmesi gerekir sonra zaten et fiyatıda düşer.Sütte kimse merak etmesin üreticinin gözü çok parada değil karnının doymasında.Bu ülkede herkesi doyurduk ama üreticim hep aç kaldı buna dur demenin zamanı geldi hatta geçti.Sayın bakanımızın et fiyatını 29 TL ye çekmesini ayakta alkışlarım tek bir şartla bir çuval fabrika yemini 20 tl ye düşürürse.Saygılarımı sunarım.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Ayakta, alkışlarım, !, Tek, bir, şartla.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Ayakta alkışlarım ! Tek bir şartla.
Yorumlar
Haber Yazılımı