Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 15:48
 
Armağan İlci mezarı başında anıldı.
Burdur Belediye başkanlarından Armağan İlci vefatının 20.yılında mezarı başında anıldı.
Gündem Haberi
Armağan İlci mezarı başında anıldı.

Afyonkarahisar’da, 1998 yılında makam aracıyla geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Merhum Burdur Belediye Başkanı Armağan İlci, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gülçin İlci Bozkurt ve şoför Ahmet Uğuz, ölümünün 20. yıldönümünde sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

 

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen anma programına, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz,  eşi Hülya Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Merkez İlçe Başkanı Gül Oğuzkan, CHP İl, Merkez İlçe, Kadın ve Gençlik Kolları teşkilatı, Merhum Başkan Armağan İlci’nin eşi Birsen İlci, Gazeteci Gülçin İlci’nin ailesi ve makam şoförü Ahmet Uğuz’un ailesi katıldı. 


Merhum Başkan Armağan İlci’nin mezarı başında duygularını aktaran Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Üzerinden 20 yıl geçti, tam da bugün, çok kıymetli başkanımızı ve değerli çalışma arkadaşlarını kaybetmiştik. Herkesin başkanı olabilen, ikinci döneminde daha da fazla insanı kucaklayan artık siyasi kimliğinin ötesinde Burdur’un belediye başkanı olarak bilinen tanınan ve üzerinden 20 yıl geçmiş olmasına rağmen kaybımızın halen daha Burdur halkının gönlünde yeri farklı olan çok değerli belediye başkanımız Armağan İlci’yi değerli büyüğümüzü ve mesai arkadaşlarını ölüm yıldönümlerinde anmak için yine bir aradayız. Dile kolay üzerinden 20 yıl geçti ve bizler hala onun bizlere bıraktığı güzel mirası, bizlere bıraktığı güzel Burdur’u en iyi şekilde anmaya ve onun bize öğütlediği şekliyle yönetmeye gayret ediyoruz. ‘olan her zaman ölene olur’ derdi rahmetli ananem, bizler bir şekilde geride kalanlar hayatlarımızı iade ettiriyoruz. Ben de babasını küçük yaşta kaybetmiş birisi olarak birçok zorlukları yaşadık ama bugün geldiğimiz noktada ki rahmetli başkanımızın değerli evlatlarının geldiği noktada onlara iyi bir övünç bırakacak şekilde bir evlatlık etmeye gayret ediyoruz” dedi.

 


Başkan Ercengiz, “Bizler görev şehidi saydığımız ve müracaatını o şekilde yaparak İçişleri Bakanlığından görev şehidi sayılmasını istediğimiz çok kıymetli başkanımız ve değerli mesai arkadaşlarımızla maalesef bu izni alamadık ve maalesef görev şehitliğini İçişleri Bakanlığı uygun görmedi. Dört buçuk yıldan fazladır bu görevi yapıyorum. Sürekli bir yerlere yetişmeye çalışıyoruz. İşimiz hep acele, sürekli araç üstünde maalesef zaman zaman hızlı gitmek durumunda kalıyoruz. Bu 20 yıl öncede rahmetli başkanımızın Burdurlular Gecesi için çıktığı yolda, maalesef kaybettiğimiz günün ardından ailesi böyle bir şeyi talep etmese de, biz göreve geldikten sonra Belediye Meclisi üyesi arkadaşlarımızla birlikte bunun kararını alarak İçişleri Bakanlığımıza yazımızı yazdık, görev şehidi kabul edilmesini istedik. Maalesef Bakanlık bunu kabul etmedi ama onlar bizim görev şehidimizdir. Onlar Burdur için çalışırken hayatlarını yitirdiler, biz onları ebediyete uğurladık ama onların yeri kalbimizde her zaman en üst köşede bulunmaya devam edecek” şeklinde konuştu. 


Anma programında konuşan Merhum Başkan Armağan İlci’nin eşi Birsen İlci, “Bugün aramızdan ayrılışlarının 20’inci yılı, hepsini rahmetle anıyorum. Armağan’ın çalıştığı dönem boyunca yaptığı çalışmaların benimsendiğini, takdir edildiğini görmek biz geride kalanları mutlu ediyor, duygulandırıyor, geçen 20 yıl boyunca sevenleri, dostları onu, bizi yalnız bırakmadılar. Burdurlular her zaman vefalarını gösterdiler, bugün de katılımlarınızdan dolayı burada bulunan herkese teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızda oldunuz, bizleri yalnız bırakmadınız. Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’e teşekkür ediyorum. İlci ailesi adına saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum” dedi. 
 

Konuşmaların ardından Başkan Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, Armağan İlci’nin eşi Birsen İlci, Gülçin İlci’nin ailesi ve Ahmet Uğuz’un ailesi ve katılımcılar, görev şehitlerinin mezarlarında dua ederek, karanfil bıraktı.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Armağan, İlci, mezarı, başında, anıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı