Haber Detayı
29 Nisan 2022 - Cuma 12:11
 
Ankara-Burdur-Antalya Yüksek Hızlı Treni neden hala yapılmadı
İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Sefa Sönmez Bucak İlçesine gelecek olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na hızlı tren ve Çubuk tünelini sordu.
Gündem Haberi
Ankara-Burdur-Antalya Yüksek Hızlı Treni neden hala yapılmadı

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Sefa Sönmez Bucak İlçesine gelecek olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na hızlı tren ve Çubuk tünelini sordu.

Sözmez yaptığı yazılı açıklamada "Bugün İlçemize teşrif edecek olan Ulaştırma Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu'na Öncelikle Şahsım İYİ Parti Teşkilatımız ve Bucaklı hemşehrilerimiz adına hoş geldiniz diyorum.Sayın Bakanımıza cevaplaması üzerine iki sorum olacaktır" ifadelerini kullandı.

 

Sönmez yazılı açıklamasının devamında ise "Öncelikle Ankara-Burdur-Antalya Yüksek Hızlı Tren yolu projesi uzun yıllardan beri geçiş güzergahları belli olmasına rağmen neden hala yapılmamıştır?

Ülkemizin Ekonomik olarak zor süreçlerden geçtiği, Petrol fiyatlarına sürekli ZAM geldiği ve toplu taşımanın öneminin bir kez daha elzem olduğu günümüzde yıllardır AK Parti Hükümeti Ulaştırma Bakanlarının söz verip, ama bir türlü fiiliyete dökemediği Ankara-Burdur-Antalya YÜKSEK HIZLI TREN yolu projesi neden başlatılamamıştır? Ne zaman yapılacaktır?" dedi.

 

Başkan Sönmez'in yazılı açıklamasının tamamı şu şekilde ; 

Sayın Bakanım Öncelikle Ankara-Burdur-Antalya Yüksek Hızlı Tren yolu projesi uzun yıllardan beri geçiş güzergahları belli olmasına rağmen neden hala yapılmamıştır?

Ülkemizin Ekonomik olarak zor süreçlerden geçtiği, Petrol fiyatlarına sürekli zam geldiği ve toplu taşımanın öneminin bir kez daha elzem olduğu günümüzde yıllardır AK Parti Hükümeti Ulaştırma Bakanlarının söz verip, ama bir türlü fiiliyete dökemediği Ankara-Burdur-Antalya YÜKSEK HIZLI TREN yolu projesi neden başlatılamamıştır? Ne zaman yapılacaktır?

 

İKİNCİ sorum ise yine AK Parti Ulaştırma Bakanlarının ve bölge milletvekillerinin her seçim öncesinde vaat edip  yapımı yılan hikayesine dönen Bucaklı Hemşehrilerimiz için Antalya'ya ulaşımda ehemmiyeti olan gerek zaman gerekse Akaryakıt Tasarrufu sağlayacak Çubuk Tünelinin akıbeti  ne olmuştur ?  Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu 02.02.2017 tarihinde yaptığı basın açıklamasında 2019 yılında tünelin tamamlanarak hizmete açılacağı, BURDUR-BUCAK-ANTALYA arası ulaşımın büyük ölçüde rahatlayacağı'nın müjdesini verdiği proje bitim tarihinden bugüne kadar 3 yıl geçmesine rağmen tünelin hala hizmete geçmediğini görüyoruz.

1- ÜÇ yıl evvel hizmete açılmış olacağı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından Müjde olarak verilen ÇUBUKBELİ TÜNELİ inşaatı ne zaman bitecek ve tünel ne zaman açılacaktır?

 

2- İnşaat uzun yıllardır durdurulmuş şantiye kapatılmıştır.Bunun sebebi nedir?

 

3- Tünel ve Proje kapsamındaki yol projeleri ne zaman tamamlanıp Hemşehrilerimiz ve Vatandaşlarımızın kullanımına açılacaktır?

Kamuoyuna saygılarımla…

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Ankara-Burdur-Antalya, Yüksek, Hızlı, Treni, neden, hala, yapılmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı