Haber Detayı
03 Ekim 2018 - Çarşamba 19:48
 
Amaç sürüş güvenliği , sürücü güvenliği.
İçişleri Bakanlığının 100 günlük eylem planı çerçevesinde Burdur'da sivil ve resmi tüm polis memurlarına ceza tutanağı dağıtıldı.Kurallara uymazsanız her an ceza yiyebilirsiniz.
Asayiş Haberi
Amaç sürüş güvenliği , sürücü güvenliği.

İçişleri Bakanlığının ilk 100 günlük eylem planı dahilinde 81 ile gönderilen genelge Burdur'da da saha uygulamalarına başlandı.

 

Burdur Merkez ve ilçeleri dahil olmak üzere resmi ve sivil olarak görev yapan tüm polis memurlarına trafik ceza tutanağı dağıtıldı.

 

Bundan böyle araç kullanırken telefon ile konuşan , emniyet kemerini takmayan ve trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek şekilde sürüş yapan sürücülere ve plakalarına olayı gören polis memuru tarafından ceza uygulanacak.

 

Trafik kurallarına uymanın sadece trafik ekiplerinin tek başına yeterli olamayacağı kanaatinin oluşması üzerine, eylem planındaki hedeflere ve yürütülecek kampanyanın amacına ulaşması için tüm kolluk birimlerinin bir seferberlik ruhuyla etkin bir mücadele içerisine girildiğine değinen Burdur İl Emniyet Müdürü Arif Çankal uygulamanın asıl amacı sürücülerimizin can ve mal güvenliği olduğunun altını çizdi.İl Emniyet Müdürü Arif Çankal "Trafiğe çıkan sürücülerimizin trafik kurallarına uymalarını istiyoruz.Bu onların can ve mal güvenliği için önemlidir" ifadelerini kullandı.

 

Uygulama ile Burdur'da araç kullanırken cep telefonu ile konuşma , emniyet kemeri takmamak ve trafik güvenliğini tehlikeye düşüreek şekilde şerit değiştirenlere kanunun ilgili maddelerince ceza yazılmaya başlandı.

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Amaç, sürüş, güvenliği, ,, sürücü, güvenliği.,
Yorumlar
Haber Yazılımı