Haber Detayı
10 Nisan 2020 - Cuma 16:25
 
AKP'li yöneticiler bu konuda samimi değil
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, Coronavirüs salgını dolayısıyla zor durumda olan vatandaşlara yapılan yardımları, yaptığı yazılı basın açıklamasında değerlendirdi.
Siyaset Haberi
AKP'li yöneticiler bu konuda samimi değil

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, koronavirüs salgını dolayısıyla zor durumda olan vatandaşlara yapılan yardımları, yaptığı yazılı basın açıklamasında değerlendirdi.


Gün içinde AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ile Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan’ın açıklamasına da cevap veren, birlik çağrısını ele alan Akbulut, AK Partili yöneticilerin bu konuda samimi olmadığını, halka yardım noktasında ısrarla CHP’li Belediyeleri işinde tutmaya çalıştığını öne sürdü.


CHP İl Başkanı Akbulut açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Kıymetli Burdur kamuoyu;

Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak korona virüs belası ülkemizde hissedildiği andan itibaren özellikle iktidar partisine ve yetkililerine ‘’Şimdi siyaset yapma zamanı değil, şimdi birlik olma zamanı’’ çağrısını yapmıştık ve çok da samimiydik. Bugün, günler sonra vatandaşa bu zorlu süreçte yapılacak hizmetlerde siyasi kaygı taşıyan, aman CUMHURİYET HALK PARTİSİ’ nden yardım gelirde vatandaşımız etkilenir korkusu taşıyan iktidar partisinden aynı söylemleri duymak bir nebze olsun sevindirici olmuştur. Ancak Burdur Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılması amacıyla gıda paketlerinin hazırlanması ve dağıtılmasını durduranlar, gıda paketlerinin sağlanması için hayırsever vatandaşa para yatırmasını sağlayacak Tarım İl Kooperatifi’nin hesaplarını bloke edilmesi talimatını verdirenler ve gelen ayni bağışları geri gönderme talimatı verenler bugün birlik ve beraberlikten söz ediyorsa bizce samimi değildir. Asıl siyasi şov yapanlar vatandaştan toplanan paralar ile yapılan yardım paketlerinin üstüne isim yazanlardır.
Belediyeler ve muhtarlıklar o yörede yaşayan vatandaşları VALİLİK makamlarından daha iyi tanıyan kurumlardır. Ama siyasi iktidar özellikle CHP li BELEDİYELER ile VALİLİK makamlarının organize çalışıp mağduriyetlerin giderilmesi hususunda birliktelik sağlanmasına müsaade etmemektedir. Vatandaş bu dönem de siyasi kaygı taşıyanların kim olduğunu, kimin siyaset yapmaya çalıştığını, kimin amaç üzüm yemek, bağcıyı dövmemek düşüncesinde olduğunu gerçekten de çok iyi bilmektedir.
Bugün siyasi kibir ve egolarına yenik düşerek vatandaşların telefonunu dahi açmayan, gelen çağrılara geri dönmeyen, gelen talepleri değerlendireceğiz diye bekleten ya da çok talep varmış bekleyin diye cevaplandıranlar CUMHURİYET HALK PARTİSİ ‘NİN her daim İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIN sesi olmaya devam edeceğinin bilincinde olmaları gerekmektedir.

Tüm yetkililere tekrar sesleniyoruz;
1) Aylık geliri şu anda 1.000,00 (BİN) tl’ nin altında olan tüm vatandaşlarımıza hiçbir mazeret üretmeksizin 1.000,00(BİN) tl yardım parası ve gıda ihtiyaçlarını ulaştırmalı ve süreç bitene kadar devamı sağlanmalıdır. Yine bu ailelerin çalışma koşulları normale dönene dek elektrik, su, doğalgaz, mutfak tüpü, odun ve kömür harcamaları toplanan maddi yardım paralarıyla ödenmelidir.
2) Maske, kolonya ve dezenfektan malzemeleri tüm ilçe mahalle ve köy muhtarlıklarına nüfusu kadar her hafta gönderilmeli; vatandaşın temin edilmesi sağlanmalıdır.
3) İlimiz tüm ilçeleriye kontrol altında tutulmalı, tüm giriş ve çıkışlar ilimizde çalışan memurlar, satış yapan pazarlamacılar(sağlık malzemesi getirenler hariç) da dahil olmak üzere kapatılmalıdır.”

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: AKP'li, yöneticiler, bu, konuda, samimi, değil,
Yorumlar
Haber Yazılımı