Haber Detayı
07 Ocak 2020 - Salı 23:21
 
AKP İl Başkanı Cumhurbaşkanı'na muhalefet mi ?
CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek Belediyenin 18 uygulaması ile ilgili olarak açıklama yapan AKP İl Başkanı Volkan Mengi'ye cevap verdi.
Siyaset Haberi
AKP İl Başkanı Cumhurbaşkanı'na muhalefet mi ?

CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek AKP Burdur İl Başkanı Volkan Mengi’nin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

 

Başkan Şimşek yaptığı yazılı basın açıklamasında “AKP İl Başkanı Mengi Cumhurbaşkanı’na bu söylemiyle muhalif duruma düşüyor” ifadelerini kullandı.

Şimşek “AKP İl Başkanı Volkan Mengi sosyal medya hesabı üzerinden “ATA TOPRAĞINIZI 18 uygulamasıyla haberiniz olmadan CHP’li BURDUR BELEDİYESİ elinizden alabilir evsiz yurtsuz kalabilirsiniz” ifadelerini kullanarak tam anlamıyla AKP’nin vazgeçilmez politikası olan konuyu çarpıtan bir açıklama yaparak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a muhalif bir açıklama yapmıştır.

 Mengi’nin bahsetmeye çalıştığı konu bir Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi olup “10 Temmuz 2019 tarih ve 30827 sayılı resmi gazetede 7181 sayılı Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda değişiklik yapılmasına” dair bir karardır.

Bu kanunda “Belediye veya Valiliğin; parselasyon planlarını imar planlarının kesinleşme tarihinden itibaren beş yıl içinde yapması ve onaylaması esastır. Parselasyon planı yapmamaları sebebiyle doğacak her türlü kamulaştırma iş ve işlemlerden belediyeler veya valilikler sorumludur ifadelerine yer verilmiştir”  diyen Şimşek “Kanun ve durum böyleyken AKP İl Başkanı Mengi ya bugüne kadarki hukuk tanımazlıklarını tescilleyerek kanunları uygulamayın demek istemektedir ya da halkı olmadık çarpıtılmış söylemlerle galeyana getirip belediye ile ters düşürmek istemektedir ki; ikisi de siyasette kabul edilebilir bir yol değildir” ifadelerini kullandı.

 

Şimşek yazılı basın açıklamasının devamında ise “Sayın Mengi’ye buradan seslenmek istiyorum. Bu tür hileli söylemleri kullanarak yapılan siyasete cevabını halkımız 31 Mart yerel seçimlerinde Burdur’da vermiştir. Gelin bu söyleminizden vazgeçin ki Genel Başkanınız ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemleri imzaladığı kanunlar ile ters düşmeyin. Siz illaki bir şeyleri düzeltmeye çabalıyorsanız öncelikle zam üzerine zam yiyen elektrik, doğalgaz, akaryakıt zamlarını, asgari ücretlinin geçim standartlarını, çiftçinin, esnafın kısacası ekonominin gidişatını düzeltmeye çalışın. Siz hızlı tren için, yıllardır tamamlanamayan kültür merkezi için, bir türlü tam anlamıyla bitmeyen spor salonu için uğraşın. Siz geçtiğimiz günlerde bir vatandaşımızın da canına mal olan ve seçimler öncesinde sözünü verdiğiniz şehir merkezinin içinde kalan tren yolunun kaldırılması için çalışın.” İfadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: AKP, İl, Başkanı, Cumhurbaşkanı'na, muhalefet, mi, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı