Haber Detayı
06 Ocak 2021 - Çarşamba 20:20
 
AKP'den Deniz Kurt'a ambargo...
2021 yılının ilk Belediye Meclis toplantısında yaşananlar AKP Belediye Başkan adayı Deniz Kurt'a ambargo mu uygulanıyor sorusunu akıllara getirdi.
Siyaset Haberi
AKP'den Deniz Kurt'a ambargo...

Burdur Belediyesi 2021 yılının ilk Meclis toplantısını bugün Sultandere Hizmet Kampüsünde gerçekleştirdi.

 

Toplam 21 maddenin görüşüldüğü toplantıda bazı komisyonlara da üye seçimi yapıldı.

 

Özellikle Denetleme Komisyonu seçimlerinde yaşananlar ise 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde AKP'den Belediye Başkan Adayı olan Deniz Kurt'a ambargo mu uygulanıyor sorularını akıllara getirdi.

 

Toplam 5 kişiden oluşması oylanan Denetim Komisyonu için AK Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt kontejyanından giren Belediye Meclis üyeleri Hamit Gören ile Samet Güneş 14'er oy alarak komisyona girmeyi başardı.

 

Fakat sonuçların açıklanmasının hemen ardından toplantıya ara isteyen AKP grubu ara sonrasında Hamit Gören ve Samet Güneş'in Denetim Komisyonundan istifa ettiler.

 

Verilen arada ne konuşulduğu ve Denetim Komisyonuna seçilen isimlere ne gibi baskı uygulanarak istifa ettirildikleri ise akıllarda AKP'de Deniz Kurt'a karşı bir ekip mi var sorusunu akıllara getirdi.

 

Geçtiğimiz aylarda yapılan AKP Burdur İl Kongresinde de COVİD-19 'a yakalandığı için kongreye katılamayışı nedeniyle tebrik telgrafı gönderen Deniz Kurt'un mesajınında okunmayışı AKP kulislerinde uzunca bir süre konuşulmuştu.

 

Konuyla ilgili olarak AKP'den resmi bir açıklama yapılmazken Denetim Komisyonuna seçilen iki ismin ise istifaları Meclis Gündemi Valilik makamınca onaylandıktan sonra netlik kazanacak.

Kaynak: Editör: Ahmet Karaevren
Etiketler: AKP'den, Deniz, Kurt'a, ambargo...,
Yorumlar
Haber Yazılımı