Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 16:28
 
Akbulut'tan Soylu'ya "Derhal istifa etmeli"
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Akbulut CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı ile ilgili Cumhuriyet Meydanında bir açıklama yaptı.
Siyaset Haberi
Akbulut'tan Soylu'ya

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Akbulut CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı ile ilgili Cumhuriyet Meydanında bir açıklama yaptı.

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, önceki gün Ankara-Çubuk’da Şehit Sözleşmeli Piyade Er Yener Kırıkçı’nın cenaze namazının kılınması esnasında saldırıya uğrayarak linç edilmek istendi.  CHP Genel Merkezi’nin organizasyonuyla dün 81 ilde, CHP İl Başkanları, CHP yöneticileri ve üyeleriyle birlikte sokağa çıkarak yaptıkları basın açıklamasıyla “linç girişimini” kınayarak, suçluların ve olayı perde arkasından organize edenlerin bulunarak adalete teslim edilmelerini istediler.

CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’na  yapılan saldırıyı kınadıklarını vurgulayarak;

“Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’na hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır."  ifadelerini kullandı.

 

 

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Akbulut'tan, Soylu'ya, "Derhal, istifa, etmeli",
Yorumlar
Haber Yazılımı