Haber Detayı
29 Mayıs 2018 - Salı 15:09
 
AK Partiden tam Kadro vurgusu
24 Haziran seçimlerine 26 gün kala AK Parti tam kadro olarak sahaya indi.
Siyaset Haberi
AK Partiden tam Kadro vurgusu

24 Haziran seçimlerine 26 gün kala AK Parti Burdur İl Başkanlığı basın biriminden Ajanslara servis edilen haberde "Tam Kadro" vurgusu dikkatlerden kaçmadı.

 

21 Mayıs öncesinde AK Parti İl Başkanlığının Teşkilatlardan 1.Sıra Bayram Özçelik ve 2.Sıra Milletvekili Adayı Bucak'tan Kadir Yaman için imza  toplaması teşkilatlarda ve Aday Adayları arasında büyük tepkiye neden olmuştu. 

 

21 Mayıs günü 5.dönem için tekrar adı 1.sıra olarak açıklanan Bayram Özçelik , 2.sıra Yasin Uğur , 3 sıra için Emine Aktaş'ın açıklanması ile birlikte 27 Milletvekili aday adayının kırgınlıklarını gidermeye çalışan AK Parti teşkilatının bugün servis ettiği haberde ise Tam Kadro vurgusunun altı özellikle çizildi.

 

AK Parti İl başkanlığı basın biriminden servis edilen bilgilerde AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi,'nin  “Milletvekili adaylarımızla birlikte sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmıyoruz. 24 Haziran tarihinden sonra, büyük bir zaferle Allah’ın izniyle ve milletimizin bize verdiği güçle, yeni büyük Türkiye’yi inşa etmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

 

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri sebebiyle soluksuz çalıştıklarının da altını çizen teşkilat ; tam kadro sahaya indiklerini söyleyen Mengi  AK Parti,  İl Yönetimi, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve partilileriyle kapı kapı dolaşarak, vatandaşlardan destek istediklerini söyledi.

 

AK Parti Burdur 27. Dönem Adayları Bayram Özçelik, Yasin Uğur ve Emine Aktaş, vatandaşları iftar sofralarında, evlerinde ve halk pazarlarında ziyaret ederek, yeni büyük Türkiye’nin hedeflerini anlattıklarını söyleyem İl Başkanı Mengi ;"AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, mahalleleri gezerek, kadınlarla buluşurken, Gençlik Kolları ise gençlerle bir araya gelerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni büyük Türkiye ideolojisini anlatıyor" ifadelerini kullandı.

 

24 Haziran’a kadar tam kadro sahada olacaklarını ifade eden AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, “AK Parti yoluna tüm hızıyla devam ediyor. Milletimizin defalarca teveccühünü alan partimiz 24 Haziran seçimlerinde de Allah’ın izniyle yeni büyük Türkiye’yi inşa etmeye devam edecektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan seçim beyannamesini geçtiğimiz günlerde Ankara’da açıkladı. Yeni dönem, güçlü Meclis ve güçlü Hükümet dönemi olacak. Bu iki temel kurumun kendi alanlarına yoğunlaşmalarının yanı sıra ahenk içinde çalışmaları milli hedeflerin gerçekleşmesine hizmet edecek. Meclis ve hükümetin daha uyumlu bir biçimde çalışacağı bir döneme girilecek. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yeni bir şahlanış dönemi başlayacak. Partimiz, Meclisin çalışma usul ve esaslarını belirleyen iç tüzüğün yeni hükümet sistemine uygun bir biçimde çalışmasını sağlayacak düzenlemelere öncülük edecek. Buradaki birlikteliğimiz, dayanışmamız inşallah Türkiye'ye yeni bir sınıf atlatacaktır” diyen Mengi  AK Partinin tüm organlarının 24 Haziran seçimlerine kadar azim ve kararlılıkla çalışacağını, kapı kapı yeni Türkiye hedeflerinin vatandaşlara anlatılacağının altını çizdi. Mengi “Biliyorsunuz, partimiz her zaman teşkilatlarıyla birlikte seçime hazır bir partidir. İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Kadın Kollarımız ve Gençlik Kollarımız mahallelerde çalışmalarını gerçekleştiriyor. Partimiz, ilk günkü gibi aynı ilgi ve sevgi seliyle karşılanıyor. Bu da bizi çok mutlu ediyor. AK Parti millet partisidir, bizler milletimizin hizmetkarıyız ve bu yolda büyük projelerimizi hayata geçirdik.  Hayata geçirilen reformlarımız ve projelerimizle her alanda vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırdık, inşallah 25 Haziran günü davamızın kutlu yoluna alnımızın akıyla devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik ve Milletvekili Adayları Yasin Uğur ve Emine Aktaş’ın dur durak bilmeden çalıştığını ifade eden Başkan Mengi, “Bayram Özçelik’in 5’inci dönem adayımız olması bizi tekrar gururlandırdı. Burdur’a katacağı daha birçok imza atacağı proje var, bunları da tamamlayacak inşallah, Yasin Uğur vekilimiz, Bucak ilçesinde seçim çalışmalarını son sürat devam ediyor, kadınlarımızla, gençlerimizle ve vatandaşlarımızla bir araya gelerek, destek istiyor. Emine Aktaş hanımefendiye kadınlar büyük ilgi gösteriyor. Kendisini partimizin ilk kadın milletvekili adayı olduğu için sevgi seliyle karşılaşıyor. Milletvekili adaylarımız arasındaki uyum, teşkilatlarımızdaki birlik ve beraberlik, yaşadığımız seçim coşkusu bizi memnun ediyor. İnşallah 25 Haziran günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, AK Parti olarak, güçlü Meclis için hedeflediğimiz milletvekili sayımızı Meclis’e sokacağız. Alnımızın akıyla, gerçekleştirdiğimiz azim ve kararlı çalışmalarımızla, 25 Haziran sabahını zaferle taçlandıracağız” açıklamasında bulundu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Partiden, tam, Kadro, vurgusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı