Haber Detayı
19 Kasım 2018 - Pazartesi 10:19
 
AK Parti temayül yoklamasını yaptı.
AK Parti Pazar günü tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak temayül yoklamasını elektronik ortamdan tamamladı.
Siyaset Haberi
AK Parti temayül yoklamasını yaptı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi tarafından Burdur’da da temayül yoklaması yapıldı.  Geçtiğimiz Pazar günü Burdur Konferans ve Sergi Salonu’nda saat 10.00 ile 16.00 arası AK Parti İl ve İlçe Belediye Başkanlıkları için aday adaylıkları için yapılan temayül yoklaması  Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Adalet ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, (Komisyon Başkanı), Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven (Komisyon üyesi), Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Milletvekili   Alpay Özalan (komisyon Üyesi) gözetiminde gerçekleşti. 

 


TOPLAM 801 DELEGE OY KULLANDI


Büyük heyecana neden olan temayül yoklamasına Belediye Başkanları, parti il, ilçe, belde belediye başkanları, İl Genel meclisi başkanları, belediye ve belediye meclisi üyeleri, geçmişte görev yapan parti il başkanı delegeler katıldı. 
 Burdur’da  221,  Ağlasun’da  45,  Altınyayla’da 45,  Bucak’ta 104, Çavdır’da 62,  Çeltikçi’de 49, Gölhisar’da 68,  Tefenni’de 54,  Karamanlı’da 55, Kemer’de 46,  Yeşilova 52’da olmak üzere toplamda 801 delege oy kullandı. 

 


KAÇ KİŞİ ADAY ADAYI OLDU


Burdur il genelinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 58 kişi aday adayı oldu. Temayül yoklamasına tabi tutuldu. Elektronik ortamda gerçekleşen temayül yoklamasında ayrıca 801 parti delegesi belediye başkanı olarak görmek istediği isimleri de yazma hakkı verildi.   Aday adayı sayısı da dolaylı olarak artma şansı tanınmış oldu. 1 il, 10 ilçe 4  belde için tercihlerini kullandılar.

Kaynak: (ÇBG) - Çağdaş Burdur Gazetesi Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: AK, Parti, temayül, yoklamasını, yaptı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı