Haber Detayı
26 Kasım 2017 - Pazar 15:58
 
AK Parti sarsıldı.Faki istifa etti.
AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki akşam saatlerinde istifa ettiğini açıkladı.
Siyaset Haberi
AK Parti sarsıldı.Faki istifa etti.

AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki akşam saatlerinde istifa ettiğini açıkladı.

Faki'nşn istifası AK Parti'de soğuk duş etkisi yarattı.

 

Yeni İl Başkanı adayı belirlenmesi için Ankara'dan bir heyetin Salı günü Burdur'a gelip belirli kişilerle mülakat yapacağı da kulislerden gelen bilgiler arasında.

 

Faki yaptığı açıklamada; “22 aydır büyük bir onur, gurur ve şerefle taşıdığım, yürüttüğüm il başkanlığı görevinden bayrağı bir başka arkadaşıma devretmek üzere ayrılıyorum. 
11 Şubat 2016 tarihinde şahsıma tevdi edilen Burdur İl Başkanlığını, bugüne kadar bir dava bilinci ve aşkıyla, milletimize hizmet için şahsım, milletvekillerim, il yönetim kurulu arkadaşlarım, Teşkilatımızın tüm kademelerindeki başkan ve üyelerimle birlikte yerine getirmeye çalıştım.”
ifadelerini kullandı.

 

Faki açıklamasının devamında ; “Yaklaşık 22 ay devam eden il başkanlığı sürecinde, ülkemizin içinde bulunduğu iç ve dış şartların gerektirdiği sorumluluk, sağduyu ve hoşgörü sınırları içinde, gerginlik ve çatışma politikalarının dışında kalmaya özellikle gayret gösterdim. Sorunun bir parçası değil çözümün parçası olma yönünde her zaman irade koydum, çaba sarfettim. 


Yerelde yaşanan sıkıntıları da, Partimizin ilkeleri ve hedefleri doğrultusunda çözmeye çalıştım. Burdur’a yapılan ve yapılacak her tür yatırımın destekçisi ve takipçisi oldum bundan sonra da olmaya devam edeceğim.


Her insan gibi elbette bu arada yaptıklarımız, yapamadıklarımız, eksiklerimiz olmuştur. Bu konuda partililerimizin ve kamuoyunun engin hoşgörüsüne sığınıyor, helallik istiyorum. 
İl Başkanlığı görevim esnasında, başta Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın desteğini hep yanımda gördüm ve htim. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımıza sizlerin huzurunda şükranlarımı arz ediyorum.


Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın, Bakanlarımızın, Genel Merkez Genel Başkan yardımcılarının, özellikle Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Mustafa Ataş’ın, Teşkilat Başkan Yardımcılarının, koordinatör milletvekillerimin, Bayram Özçelik ve Reşat Petek vekillerimizin, bu kutlu yolculukta şahsıma gösterdikleri teveccüh, destek ve katkıları için de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.
 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: AK, Parti, sarsıldı.Faki, istifa, etti.,
Yorumlar
Haber Yazılımı