Haber Detayı
29 Aralık 2018 - Cumartesi 13:50
 
AK Parti Mv.Özçelik açıkladı.
Şeker Fabrikasının satışının iptali ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yayınlayan AK Parti Mv.Bayram Özçelik "Bakanlarımızın olumlu görüşleri ile satış iptal edilmiştir" dedi.
Gündem Haberi
AK Parti Mv.Özçelik açıkladı.

Burdur Şeker Fabrikasının özelleştirme sürecinde ihaleyi alan firmanın şartnamedeki sorumluluklarını yerine getirememesinden dolayı iptal olan satış kararı ile ilgili olarak AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

 

Basın açıklamasında "Hazine ve Maliye Bakanı ile Tarım ve Orman Bakanının fabrikanın özelleştirilmemesi yönünde olumlu görüş bildirmeleri sonucunda satışın iptal edildiğini ifade eden Bayram Özçelik "“Özelleştirme kapsam ve programında bulunan Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş’ye ait olan fabrikamız Özelleşme Üst Kurulu kararı sonucunda Şeker Fabrikasına  ilişkin ihale kararın iptalini Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan onaylamıştır. 14 fabrika ihaleye çıkmış ve bu fabrikaların 11 tanesinin özelleşmesi gerçekleşmiştir. Burdur, Yozgat, Ilgın Şeker Fabrikaları özelleştirmeden İhaleyi alan firmalar süre uzatma sonrasında da teminat mektuplarını Özelleştirme Kuruluna veremedikleri için Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca iptal yazıları yazılarak Cumhurbaşkanımıza sunulmuştu. Cumhurbaşkanımız İhalenin İptalini onaylamıştır" ifadelerine yer verdi.

 

Özçelik "Burdur Şeker Fabrikasının yeni sezon için tüm bakımlarının yapıldığını ve üretime devam edeceğinin belirten Milletvekili Bayram Özçelik “Burdur Şeker Fabrikamız Burdur’umuzun ekonomik lokomotiflerinden olup bu süreç sonrasında da yeniden pancar kotaları çerçevesinde önümüzdeki yıllarda da kampanyalarda çalışmaya devam edecektir. Burdur’daki ve komşu illerimizin ilçelerindeki pancar üreticilerimizin pancarlarını işletmeye devam edecektir. Özelleşme süreci uzamasına rağmen bu yıl pancar üreticilerimizin sıkıntı çekmemeleri için her türlü hazırlıkları bakım onarım ödeneklerini Genel Müdürlükten çıkartarak yakından takip etmiştik Allah’a şükür bir sorun yaşanmadan önümüzdeki haftalarda kampanya tamamlanmış olacaktır. İptal kararında Hazine ve Maliye Bakanımızın, Tarım ve Orman Bakanımızın Şeker Fabrikaları A.Ş’de kalması yönünde olumlu görüşleride etkili olmuştur. Fabrikamızın Şeker Fabrikaları A.Ş’de  kalması yönündeki görüşlerimizide  bakanlarımızla görüşerek iletmiştim. Yeni dönemde fabrikamızdaki tüm teknolojik ve yeni üretim yollarını uygulamaya koymaya çalışacağız. Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğüne yeni atanan Genel Müdür Ergün Yıldız ile yaptığım görüşmeler sonucunda önümüzdeki günlerde fabrikamızı ziyarete gelecek ve fabrikamızda yapacağımız ve yeni üretim alanlarını oluşturmaya çalışacağız. Biz sorumluluk bilinci ile fabrikamızın yeni dönemde de daha kaliteli, daha verimli ve daha kazançlı olmasının yollarını araştırıp uygulamaya koyacağız Bu konuda yaptığımız hizmet ve yatırımlar yapacağımız hizmet ve yatırımların teminatıdır. Burdurumuza, üreticilerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: AK, Parti, Mv.Özçelik, açıkladı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı