Haber Detayı
01 Şubat 2019 - Cuma 12:27
 
AK Parti Milletvekili Özçelik,CHP'li Göker'e cevap verdi.
Geçtiğimiz günlerde CHP Burdur Milletvekili Dr.Mehmet Göker'in Gürallar A.Ş ile yaptığı açıklamaya cevap AK Parti Milletvekili Özçelik'ten geldi.
Siyaset Haberi
AK Parti Milletvekili Özçelik,CHP'li Göker'e cevap verdi.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt'un , AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik ve İL Başkanı Volkan Mengi'nin sosyal medya hesapları üzerinden Kütahya'da Gürallar A.Ş'ye yaptıkları ziyaretin görüntülerini paylaşıp basına "Burdur'a büyük sanayi yatırımı" başlığı ile servis edilen habere cevap CHP Burdur Milletvekili Dr.Mehmet Göker'den gelmişti.

 

CHP'li Vekil Göker "Eksik ve yetersiz bilgilendirme ile Burdur kamuoyunu yanlış yönlendirmek kafa karışıklığı yaratmaktan başka bir işe yaramamaktadır. Sonuçta takdir Burdur halkımızındır ve gereken cevap 31 Mart 2019 tarihindeki seçimlerde verilecektir" ifadelerini kullanan Göker'e bu defa cevap AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik'ten geldi.

 

Özçelik'in basına gönderdiği yazılı açıklamasında ise “Milletvekilimiz Yasin Uğur, İl Başkanımız Volkan Mengi ve Belediye Başkan Adayımız Deniz Kurt, ile birlikte İşadamı Rıza Gürdal’ı ziyarette bulunduk. Rıza Güral Büyüğümüz, heyetimize Temmuz, Ağustos aylarında Burdur’a 2. OSB’deki 112 dönüm alana maden suyu dolum tesisinin kazmasını vuracağını,daha sonrada şişe cam fabrikasını kuracağını söyledi. Mehmet Göker arkadaşımız anladığımız kadar içinde olmadığı için yanlış bilgi vermişler.  Kendisi de yalan bilgi diye açıklama yapmak zorunda kalmış” ifadelerine yer derdiği yazılı basın açıklamasının tamamı şöyle ; 

 

“Programı şahsım ayarladı. Dönemin Valisi Hasan Kürklü ve Ticaret Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik ve Belediye Meclis Üyemiz Birkan İş’le beraber gittik. Burdurumuza bu yatırımı yapmaları için görüşmeler yaptık. Rıza Bey, Maldivler’de turizm tesisine başlayacakları için daha sonra Burdur’a gelebileceklerini söyledi. Biz ziyarette bulunduğumuz 2015 yılında Kütahya Valisi Şerif Yılmaz’dı. Görüşmemizde bulunmadı. 2016 yılında Rıza Güral Bey, Burdur’a Vali Şerif Yılmaz’ı ziyarete gelmişti. O görüşmede de 2.OSB tahsisi netlik kazandı.  Mehmet Göker Arkadaşımız bizleri yalancılıkla itham ettiği için bu açıklamayı yapmak ihtiyacı doğmuştur. Mehmet Göker’e 24 Haziran akşamı seçim sonuçları açıklandığında ki durumunu ömür boyu unutmamasını hatırlatırım”

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: AK, Parti, Milletvekili, Özçelik,CHP'li, Göker'e, cevap, verdi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı