Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 00:37
 
AK Parti Milletvekili Özçelik Bucak'ta yaşanan salgınla ilgili konuştu.
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik geçtiğimiz günlerde Bucak ilçesinde yaşanan içme suyu kaynaklı salgın hakkında konuştu.
Gündem Haberi
AK Parti Milletvekili Özçelik Bucak'ta yaşanan salgınla ilgili konuştu.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik geçtiğimiz günlerde Bucak ilçesinde yaşanan içme suyu kaynaklı salgın hakkında konuştu.

 

Özçelik'in basın merkezlerine düşen yazılı açıklamasında Bucak halkına hitaben geçmiş olsun dilekleri yer alıyor.Özçelik "İçme suyundan kaynaklı olabileceğini düşünülen bir salgın olayı nedeniyle hastanelere başvuran tüm hastalarımıza öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum" ifadelerni kullandığı açıklamsında "Bucak ilçemiz Mehmet Akif, Fatih, Yeni, Barbaros ve Sanayi Mahalleleri olmak üzere beş mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızı etkileyen bir enfeksiyon nedeniyle yaşanan salgın hastalıkta Valiliğimiz, Kaymakamlığımız ve Sağlık Müdürlüğü ekiplerimizin koordineli çalışması sonucunda hızlı bir şekilde müdahale edilmiş ve hastalarımızın taburcu olması için tüm sağlık personeli özverili çalışmalarda bulunmuştur. Yine Bucak Belediyesi'ne bağlı ekipler,içme suyunu sağlayan şebeke hattında gerekli temizlik ve klorlama çalışmaları yapmıştır" dedi.

 

Özçelik'in yazılı açıklamasının tamamı şu şekilde ; 

 

"İçme suyundan kaynaklı olabileceğini düşünülen bir salgın olayı nedeniyle hastanelere başvuran tüm hastalarımıza öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunuyorum. Bucak ilçemiz Mehmet Akif, Fatih, Yeni, Barbaros ve Sanayi Mahalleleri olmak üzere beş mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızı etkileyen bir enfeksiyon nedeniyle yaşanan salgın hastalıkta Valiliğimiz, Kaymakamlığımız ve Sağlık Müdürlüğü ekiplerimizin koordineli çalışması sonucunda hızlı bir şekilde müdahale edilmiş ve hastalarımızın taburcu olması için tüm sağlık personeli özverili çalışmalarda bulunmuştur. Yine Bucak Belediyesi'ne bağlı ekipler,içme suyunu sağlayan şebeke hattında gerekli temizlik ve klorlama çalışmaları yapmıştır.Yaşanan olayın ilçeye su temin edilen 2 su sondajına aşırı yağışlardan kaynaklı yüzey sularının suya ve sondaj suyuna karışmasından kaynaklı bir kirlenme olduğunu düşünüyoruz.2 sondaj suyunu devre dışı bırakılarak Bucak Belediyesi ekiplerince gerekli tedbirler alınmıştır. Yaşanan olayda rahatsızlanarak hastanede tedavi olan tüm hastalarımıza ve ilçe halkımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: AK, Parti, Milletvekili, Özçelik, Bucak'ta, yaşanan, salgınla, ilgili, konuştu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı