Haber Detayı
06 Nisan 2022 - Çarşamba 17:08
 
Ak Parti İl Başkanı olarak böyle bir tesisi kazandırmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum.
Burdur’da İl Özel İdaresi Başkanlığı tarafından yaptırılan Huzur Evi ve Yaşam Evleri projesinde sona gelindi.
Gündem Haberi
Ak Parti İl Başkanı olarak böyle bir tesisi kazandırmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum.

Burdur’da İl Özel İdaresi Başkanlığı tarafından yaptırılan Huzur Evi ve Yaşam Evleri projesinde sona gelindi.


Yeni Sanayi Sitesi Kavşağı’nda 21,5 Dönüm arazi üzerine yaptırılan Huzur Evi ve Yaşam Evleri Projesinde sona gelindiğini belirten Ak parti Burdur İ Başkanı Volkan Mengi merkezin Tatil Köyü konseptinde olduğunu söyledi.


Merkez inşaatında gazetecilere açıklama yapan Mengi; “Bu merkezimiz 2019 yılının sonunda ihale edildi. Yüklenici firmamızın büyük gayretleriyle inşaatımız sona yaklaştı. Şu anda yüzde 90 seviyesindeyiz. İnşallah Haziran ayında geçici kabul aşamasına gelecek. Tatil Köyü konseptindeki yaşlı bakım merkezimiz 96 kişilik, bir idari bina ve 7 yaşam evinden oluşuyor. Burdur’umuza böyle güzel bir yeri kazandırmaktan gerçekten mutluluk duyuyoruz” dedi.


Merkezin yapıldığı arsanın İstanbul’da yaşayan Burdur’lu bir hayırsever ile Anadolu Aslanları İşadamı Derneği tarafından bağışlandığını söyleyen Mengi şunları söyledi; “Hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımızın desteği, Vekillerimizin çabaları ile Burdur şehrimize böyle güzel bir merkezi kazandırmış olduk. Kapalı alanı yaklaşık 10.500 metrekare ve şu ana kadar 22.5 Milyon Lira ödeme yapıldı, toplamda 31 Milyon liraya malolacak. Ak Parti İl Başkanı olarak böyle bir tesisi kazandırmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’a da çok teşekkür ediyorum. Çok gayret gösterdiler. İnşallah Cumhurbaşkanımızı Burdur’da da ağırlayacağız ve son iki-üç yılda yapılan tesislerin resmi açılışını yapacağız”

Burdur İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü tarafından 2019 yılında ihalesi yapılan 21533 m2 arsa üzerindeki Burdur Merkez 96 Kişilik Huzur Evi ve Yaşam Evlerinin Proje kapsamında, İdari Bina, 4 adet ikiz blok ve 3 adet tek bloktan oluşan yaşam evleri yer alıyor. İdari bina 8454 m2 kapalı alan içerisinde 28 adet yaşam odası, yemekhane, dinlenme alanları, konferans salonu ve 786 m2 açık terası bulunuyor. Merkezde ayrıca her biri 75 m2’den oluşan 22 adet yaşam konutları bulunuyor.

Kaynak: Editör: Ahmet Karaevren
Etiketler: Ak, Parti, İl, Başkanı, olarak, böyle, bir, tesisi, kazandırmaktan, çok, büyük, mutluluk, duyuyorum.,
Yorumlar
Haber Yazılımı