Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 13:40
 
AK Parti Adayı Kurt açıkladı.
AK Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt bugün bir basın açıklaması yaptı.Dün kim tarafından dağıtıldığı bilinmeyen evrakla ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Siyaset Haberi
AK Parti Adayı Kurt açıkladı.

AK Parti Burdur Belediye Başkanı Deniz Kurt bugün basın mensupları ile AK Parti İl Başkanlığı binasında bir araya gelerek bir açıklama yaptı.

 

Kurt açıklamasında dün kimler tarafından dağıtıldığı bilinmeyen fotokopi ile çoğaltılmış belegelerde yer alan iddialara "doğrudan şahsımı hedef alan, kişilik haklarıma saldıran ve asla temiz siyaset anlayışı ile bağdaşmayan broşürler dağıtılmıştır" ifadelerini kullandı.

 

Kurt'un açıklamsı şöyle ; 

 

Geçtiğimiz günler içerisinde Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye başkan adayı olarak doğrudan şahsımı hedef alan, kişilik haklarıma saldıran ve asla temiz siyaset anlayışı ile bağdaşmayan broşürler dağıtılmıştır. Bunları dağıtarak seçimi kazanabileceklerini zanneden karanlık kafaları ve yaptıklarını şiddetle kınıyor, kendilerini siyasi ahlak ve haysiyete davet ediyorum.

Aday gösterildiğim andan bugüne kadar, Burdur’umuzun sorunlarını çözmeye odaklandım. Tek hedefim vatandaşlarımızın hayat kalitesini artırmaya yönelik proje ve hizmetler geliştirmekti. Kampanyamın en başından bu yana hangi siyasi görüşten, hangi yaşam tarzından olursa olsun Burdur'da yaşayan herkesi kucaklamaya gayret ettim. Gönül belediyeciliği diye yola çıkmışken aksini düşünmek zaten nasıl mümkün olabilirdi ki? Sonu gelmeyen, halkımıza da bir faydası olmayacak kısır tartışma ve polemiklerden özellikle sakındım. Allah'ıma çok şükür ki, gittiğim her yerde vatandaşlarımızın sıcak bakışlarıyla, içten kucaklamalarıyla ve muhabbet dolu sözleriyle bu yaklaşımımın karşılığını da fazlasıyla aldım, almaya devam ediyorum.

Bugün, koltuklarını kaybedeceklerini anlayanlar ya da bizim başkanlığımızı şimdiden öngörenler ahlak dışı yollara başvurarak buna engel olacaklarını zannetmektedirler. Oysa kazanmak kadar kaybetmenin de bir onuru vardır. Hiç kimse oturduğu koltukta sonsuza kadar kalmamıştır. Bu herkes için geçerlidir. Önemli olan oturulan koltukta yapılan hizmetler ve gök kubbede bırakılan hoş sedadır. Bu çerçevede ben, her daim Burdurlu vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek, daha yüksek bir hayat seviyesine ulaşmalarını sağlamak ve onları çok büyük bir ihtiyaç olduğu son olayla bir kez daha anlaşılan gönül belediyeciliğiyle buluşturmak için var gücümle çalışmaya devam edeceğim. Ayrıca dağıtılan gerçek dışı bilgililerin yer aldığı broşürle alakalı hukuki süreci başlattığımızın da bilinmesini isterim. Bu broşürü dağıtan ve dağıttıranların hukuk önünde yargılanıp gereken cezayı almaları için mücadele edeceğiz.

Broşürde yer alan mesnetsiz isnatlara belgelerle cevap verelim. Bahsi geçen Akaryakıt İstasyonumuz 1962 yılında Aile büyüklerimiz tarafından SHELL AKARYAKIT SATIŞ İSTASYONU olarak satın alınmıştır. Tarafımızdan satın alındıktan 10 yıl sonra yani 1972 yılında ise dönemin Burdur Belediye Başkanı Zeynel Abidin Tonguç tarafından istasyonumuzun bulunduğu alan yeşil alan ilan edilmiştir. Şirketimiz tarafından yeşil alana akaryakıt istasyonu yapıldığını ima edenler belirttiğim bu gerçeği çok iyi bilmektedirler. Belgeleri de sizlere sunulmuştur.  60 yıldır mevcut yerinde akaryakıt istasyonu olarak faaliyet gösteren bir işletmeyi kaçak yapı gibi gösterenleri kınıyorum. Karikatür Kafe meselesi ise kuruluşundan bu yana hiçbir ticari ortaklığım olmamıştır. Bu durumu ispatlayan belge de sizlere sunulmuştur. İftira ve yalanlarla şahsımı ve ailemi itibarsızlaştırmaya çalışanlarla hukuk önünde hesaplaşacağımızı tekrar beyan ediyorum.

 

Şimdi bende Sayın Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanına soruyorum;

  1.  5 yıl içerisinde ne kadar yeşil alanı imara çevirdiniz? Kaç tane parseli yeşil alanla değiştirerek inşaat ruhsatı verdiniz? Tüm bunları yaparken vatandaş ne kazandı?
  2. Son dönemde belediyeye hibe edilen araç sayısında artış var! Bu araçlar neyin karşılığında hibe edildi? Bu işin sonunda kimlere ne gibi menfaatler sağlandı?
  3. Dönemin Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı ve meclis üyeleri arasında Mali Müşavirler olmasına rağmen etik olmayacağını düşündükleri için şirket defteri tutmayı kabul etmediler. Ama ne yazık ki bu defteri şuan siz tutuyorsunuz! Bu hizmet karşılığında Burdur Belediyesinden ne kadar para kazandınız?
  4. Mensubu olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyelerine ve belediye meclis üyelerine güvenmeyen bir Belediye Başkanına sahipsiniz. Başkan yardımcısı kuzeni, Belediye Şirketlerinin yönetim kurulları ise şöförü ve özel kalem müdüründen oluşturuyor. Bu durum bir vatandaş ve İl Başkanı olarak sizin içinize siniyor mu?

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: AK, Parti, Adayı, Kurt, açıkladı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı