Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 19:25
 
Açık oturuma katılmam dedi.Cevap Akbulut'tan geldi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in "Hodri Meydan" çıkışına yazılı bir cevap veren AK Parti Adayı Deniz Kurt'a cevap CHP İl Başkanı Akbulut'tan geldi.
Siyaset Haberi
Açık oturuma katılmam dedi.Cevap Akbulut'tan geldi.

Geçtiğimiz günlerde Kanal15 Televizyon kanalında Bilal Karasakal'ın modörotörlüğünü yaptığı Cemalettin Bektaş ve Kürşat Tuncel'in sorularını yanıtlayan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz AK Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt'a ve diğer Belediye Başkanı Adaylarına "Hodri Meydan gelsinler yanlış yaptığım ne varsa burada yüzüme söylesinler.Burdur için oturalım tartışalım" ifadelerine bugün Deniz Kurt'un basın ofisinden yazılı bir basın açıklması geldi.

 

Açıklamasında "Şimdi ben çıkıp tekrar neyi tartışacağım ki Başkanla" diyen AK Parti Adayı Deniz Kurt  “Ben başta olmak üzere Burdurlu hemşerilerimi de hayretlere düşüren konu, bir belediye başkanının üst üste başarısızlıklarını itiraf edip, birilerinin de bunu “özgüveni yüksek olmak” diye pazarlanması” dedi. “Beceriksizliğin adı ne zamandır özgüven oldu?” diye soran Kurt, “Burdurlu hemşehrilerimden kendilerine şunu sormalarını rica ediyorum: Canlı yayında bizzat kendi ağzıyla seçilmeden önce atıp tuttuğunu söyleyen, seçildikten sonra da bunları başaramadığını itiraf eden birisine bir daha oy verilir mi? Böyle biri bir daha başkan olarak seçilir mi? Bu soruları kendilerine sorsunlar” ifadelerine yer verdi.

 

Kurt'un yazılı cevabının haber sitelerine düşmesinin hemen ardından Kurt'a cevap veren isim ise CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut oldu.

 

Akbulut basın kuruluşlarına gönderdiği açıklamada Deniz Kurt'a "AKP Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt açıklamasının satır aralarında aslında açık oturuma çıkması halinde nasıl bir hüsrana uğrayacağının sinyalini de vermiş bundan dolayı Başkanımızın bu teklifini reddetmektedir" dedi.

 

Akbulut "Sayın Deniz Kurt güzel süslü laf kalabalığı yerine Sayın Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’in çağrısına kulak verip istediği bir televizyon kanalında düzenlenecek olan açık oturuma çıksın ve halkımız neye karar verecekse orada versin"  dediği basın açıklamasının devamında ise "Ekonominin durumunu, işsizliği, enflasyonu hiç gündemlerinde tutmayanlar önce halkın sesine kulak versinler” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Açık, oturuma, katılmam, dedi.Cevap, Akbulut'tan, geldi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı