Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 13:28
 
Açar "Aday Adayları iyi irdelenip,çalışacak isimler seçilmeli"
CHP İl Genel Meclisi A.Adayı Hakan Açar Serkan Şimşek'in program konuğu oldu.
- Haberi
Açar

Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclisi Aday Adayı Hakan Açar Burdur Radyosu mikrofonlarına ve TVB ekranlarına konuk oldu.

 

Açar, "İl Genel Meclisinde sadece parmağını kaldırıp, indiren biri olmayacağını, fikirlerimle, bilgimle, projelerimle, kentime, vatandaşlarımıza çok fayda sağlayacağıma inanıyorum, çok seçici ve bilinçli bir seçmen kitlesine sahip olan Cumhuriyet Halk Partisi üyelerinin, doğru karar vereceğine, memlekete ve millete, en iyi hizmet yapacak bilinçli insanlara oy vereceğine inanıyorum” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından bu  Pazar günü Cumhuriyet Yaşam Merkezinde gerçekleştirilecek eğilim yoklamasında delegelerin kendisine hizmet etmeyen, millete ve kente hizmet edecek adayları iyi irdelemesi gerektiğini işaret etti.


Cumhuriyet Halk Partisi delegelerinin eğilim yoklamasında desteğini isteyen Hakan Açar, “Birincisi İnsanlar siyaseti para kazanmak için yapıyor, ikincisi makam ve mevki sahibi olmak için yapıyor, üçüncüsü boş zamanlarını geçirmek için, emekli olduğu için kendine iş yaratmak için yapıyor, dördüncüsü insanlar siyaseti bilgi ve birikimlerini vatandaşın, milletin hizmetine sunmak için siyaset yapıyor. İlk üçünü yapan insanlardan zaten millet ve memlekete hayır gelmiyor.  Vatandaş bu soruları kendisine ben niye bu adaya oy vereceğim diye sorması, memlekete nasıl hizmetler verecek diye irdelemesi gerekiyor. Seçilenler, kendisine değil, millete hizmet etmesi lazımdır. Bu seçtiğimiz insanlar sadece seçildikleri yerde parmağını kaldırıp, indirmekten ibaret olmamalıdır. Bilgisiyle, kültürüyle, donanımıyla, tecrübesiyle, hayatın içinden gelen insanlar, vatandaşın yararına olan her şeyi hizmete döndürmek için çalışmalıdır. Bunun için adaylarda bu kriterlerin iyi aranması lazımdır. Her zaman söylediğim gibi, damdan düşenin halini damdan düşen anlar, toplumun içinde yaşayan bir üretici, bir esnaf, kırsalda yaşayan bir kişi olarak, bütün sıkıntıları yakinen yaşayan bir insanım, aday adayı olduğum İl Genel Meclisi, il için en önemli kararların alındığı, yatırımların yönlendirildiği birebir hizmetlerin yönlendirildiği bir merkez olduğu için seçilen adayların önemi çok büyüktür. Eğer seçilirsem, yıllardır projelere imza atan bir mühendis olarak, hayatımda bir çok ilkleri başarmış birisi olarak, İGM’de sadece parmağını kaldırıp, indiren biri olmayacağını, fikirlerimle, bilgimle, projelerimle, kentime, vatandaşlarımıza çok fayda sağlayacağıma inanıyorum, çok seçici ve bilinçli bir seçmen kitlesine sahip olan Cumhuriyet Halk Partisi üyelerinin, doğru karar vereceğine, memlekete ve millete, en iyi hizmet yapacak bilinçli insanlara oy vereceğine inanıyorum.  Bütün aday adayı arkadaşlarıma, önümüzdeki Pazar günü yapılacak eğilim yoklamasında başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.

 

Açar program sonunda ise kısa bir konuşma yaparak "Mart'ın sonunu her mevsim olduğu gibi bahara çıkaracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.Bunun için var gücümüzle çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Açar, "Aday, Adayları, iyi, irdelenip,çalışacak, isimler, seçilmeli",
Yorumlar
Haber Yazılımı