Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 14:41
 
ABD ve İsrail'i güçlü ve yüksek bir sesle kınıyoruz.
CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ve CHP'liler Cumhuriyet Meydanında bir basın bildirisi okudu.
Siyaset Haberi
ABD ve İsrail'i güçlü ve yüksek bir sesle kınıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinden 81 İl Başkanlığına yazılan yazı ile tüm Türkiye'de eş zamanlı bir eylem ve basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

Burdur Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İzzet Akbulut ve CHP Örgütleri Burdur Cumhuriyet Meydanında saat 11.00'da yaptığı açıklamada "Cumhuriyet Halk Partisi tarihi misyonu gereği her dönem Filistin halkının yanında durmuştur" dedi.

 

Akbulut açıklamasında "Filistinde yaşananlar büyük bir katliam , insanlık dramıdır.Binlerce masum Filistin halkının yaralandığı , 60 kişinin hayatını kaybettiği bu insanlık dışı saldırıyı lanetliyouz.Bu dramın en önemli sorunu Filistin sorunun çözümsüzlüğü,başta ABD olmak üzere büyük güçlerin hesapsız politikalırı ve İsrail'in gaddarca olan tutumudur" dedi.

 

CHP İl Başkanı İzzet Akbulut açıklamasının sonunda ise ; CHP tarihi misyonu gereği her dönem Filistin halkının yanında durmuştur.Geçmişte Filistin Kurtuluş Örgütü'nün Türkiye temsilciliği CHP iktidarında açılmış B Rahmetli Bülent Ecevit ve tüm CHP Genel Başkanları Filistin davasının sadık birer destekçisi olmuşlardır." ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ABD, ve, İsrail'i, güçlü, ve, yüksek, bir, sesle, kınıyoruz.,
Yorumlar
Haber Yazılımı