Haber Detayı
28 Ekim 2017 - Cumartesi 14:29
 
Isparta Burdur arasındaki sorun çözüldü.
Isparta,Burdur arasındaki pazar sorunu Ziraat Odası Başkanı Demir üretici adına rica etti olay çözüme kavuştu.
Diğer Haberi
Isparta Burdur arasındaki sorun çözüldü.

Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, Isparta’daki pazarlarda ilimiz manav ve çiftçilerinin satış yapmalarının engellenmesi yönündeki sorunun çözümlendiği bildirildi.

 

Her iki ildeki pazarcılar arasında uzun yıllardır zaman zaman yaşanan sorunun yeniden alevlenmesi üzerine harekete geçen Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, sorunun çözümü için konuyu Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e iletmişti.

 

Bu gelişmeler üzerine harekete geçen Burdur Valisi Şerif Yılmaz’ın Isparta Valisi Şehmus Günaydın ile görüştüğü ve konunun çözüme kavuşturulduğu öğrenildi.

 

Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, “İlimiz çiftçileri ile manavlarının Isparta’daki pazarlara alınmaması sorununu geçen hafta Sayın Valimiz Şerif Yılmaz’a Ulu Cami avlusunda yapılan yağmur duası sonrası iletmiştik. Sağ olsunlar Valimiz ilgili kurumlarla görüşüp, sorun çözüme kavuşturdu.  Her iki kardeş il arasındaki pazarcı esnafımız ve çiftçimiz arasındaki Pazar sorununu çözüme kavuşturulmasını sağlayan başta Burdur Valimiz Şerif Yılmaz, Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz, Isparta Ziraat Odası Başkanımız Müslahattin Can Selçuk’a çok çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

Kaynak: (ÇBG) - Çağdaş Burdur Gazetesi Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Isparta, Burdur, arasındaki, sorun, çözüldü.,
Yorumlar
Haber Yazılımı