Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 20:42
 
475 yatak müjdesini neye dayanarak verdiniz ?
İhalesi iptal edilen hastane hakkında açıklamalar üst üste geliyor.CHP Milletvekili Dr.Mehmet Göker ve İl Başkanı İzzet Akbulut iptal edilen ihale ile ilgili değerlendirmelerde bulundular..
Gündem Haberi
475 yatak müjdesini neye dayanarak verdiniz ?

İhalesi iptal edilen hastane hakkında açıklamalar üst üste geliyor.CHP Milletvekili Dr.Mehmet Göker ve İl Başkanı İzzet Akbulut iptal edilen ihale ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.

 

CHP Milletvekili Göker sosyal medya hesabı üzerinden AK Parti Milletvekili Özçelik'in açıklamalarını çelişkili bularak "475 yatak kapasitesi müjdesini neye dayanarak verdiniz ?" diye sordu.

 

Göker sosyal medya paylaşımında "Cezaevi yapım ihalesini eksiksiz yapanlar hastane ihalesini hatalı yapmış.Üstelik ihale tamamlandıktan sonra.. Soralım o zaman 2018 de ihalesi yapılıp 2019 da tabelasını seçim öncesi asarken,bunu nasıl olurda bilmezsiniz? 28.03.2019 tarihli açıklamada yapılacak hastanenin 475 yataklı olacağı müjdesini neye dayanarak verdiniz? " ifadelerine yer verdi.

 

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut ise yaptığı yazılı açıklamada "Yeri Burdur kamuoyunda çok tartışılan Hastanenin yapım ihalesinin iptali gerçekleşti.Yerel seçim öncesi müjdeler verilerek levhası dikilen hastane inşaatı, yatak sayısı hatalı yazıldığı  gerekçesi ile iptal edilmesi Burdurumuz için alelacele müjdelenip gerçekleşmeyen iktidar vaatlerinin sıralamasında yerini almış oldu.Her şeye rağmen bu iptalin Burdurumuz için bir fırsata çevirilerek Burdur ihtiyaçları doğrultusunda, Burdur daki tüm yönetim birimlerinin görüşü alınarak ben yaptım oldu mantığıyla değil ortak akıl doğrultusunda bir Hastane yapımının gerçekleştirilmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: 475, yatak, müjdesini, neye, dayanarak, verdiniz, ?, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı