Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 15:19
 
13 kişi gözaltına altında.
Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, göçmen kaçakçılığı ve haberleşme nakil hattından hırsızlık iddiasıyla 13 kişi gözaltına alındı.
Asayiş Haberi
13 kişi gözaltına altında.

Burdur Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekpler tarafından “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti, Göçmen Kaçakçılığı ve Haberleşme Nakil Hattından Hırsızlık iddiasıyla Burdur Merkez , Askeriye, Hacılar ve Gökçebağ köylerinde operasyon düzenlendi.

 

Düzenlenen operasyonlarda haklarında ihbar üzerine soruşturma başlatılan 13 şahıs güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınarak adreslerinde arama yapıldı.

 

Yapılan aramalar sonucunda şüphelilerin evlerinde ve evlere bağlı müştemilatlaarda yapılan aramalar sonucunda 21,36 gram skunk , 1,47gram eroin , 0,22 gram metamfetamin , 9 adet uyuşturucu madde kullanma aparatı , 3 adet kurusıkı tabanca , 110 adet kurusıkı tabanca fişeği , 4 adet av fişeği , 1 adet 5,56 mm çapında fişek , 19 adet adet 6136 Sayılı Kanun kapsamında olan kılıç, muşta ve bıçak, 127 kg yakılmış kablo , 122 metre bakır kablo ele geçirildi.

 

Ele geçirilen suç treşkil eden maddeler Burdur Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile el konulurak şüpheli 13 kişi alınan ifadeleri ve yapılan işlemlerin ardından mahkemeye sevk edildi.

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: 13, kişi, gözaltına, altında.,
Yorumlar
Haber Yazılımı